ODLIČNA UVERTIRA

Mančester Junajted osvojio međunarodni turnir u Americi

Autor: Beta | 05.08.2014 - 09:51:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su Medjunarodni Kup šampiona, pošto su u ponedeljak rano ujutro u finalu u Majamiju pobedili Liverpul sa 3:1.

Vejn Runi

Vejn Runi

Liverpul je poveo u 14. minutu golom Stivena Džerarda iz jedanaesterca, a Junajted je preokrenuo golovima Vejna Runija u 55. minutu, Huana Mate u 57. i Džesija Lingarda u 88. minutu.
Utakmicu na stadionu Majami Dolfinsa, ekipe iz NFL lige, gledalo je više od 50.000 navijača. Za najboljeg igrača turnira proglašen je napadač Mančester junajteda Vejn Runi. On je postigao tri gola na turniru.
"Runi je zaslužio nagradu pošto je postigao mnogo golova i u više navrata je bio asistent. Drago mi je zbog navijača u SAD, ali i zbog navijača u Engleskoj što smo pobedili Liverpul", rekao je trener Junajteda Luj van Gal.
Mančester junajted je pobedio u sve četiri utakmice na turniru: Romu, Inter, Real Madrid i u finalu Liverpul, dok je ekipa Brendana Rodžersa bila bolja od Olimpijakosa, Mančester sitija i Milana.
Takmičenje u novoj sezoni u engleskoj Premijer ligi počinje 16. avgusta.