BEZ POBEDNIKA U „EL KLASIKU“

Mesi i Ronaldo podelili
slavu i bodove! (VIDEO)

Autor: S. R. | 07.10.2012 - 23:40:00h | Komentara: 0

Prštalo je na sve strane, a na kraju svi idu kući sa bodom u džepu. Barselona i Real Madrid odigrali su 2:2 u 165. „el klasiku“ odigranom na prepunom „Nou kampu“.

Murinjo: Realan rezultat!
Trener Reala Žoze Murinjo rekao je da je podela bodova na „Nou kampu“ realan ishod.
- Moj utisak je da konačni rezultat odslikava stanje na terenu. Dopao mi se sudija, imao je jednu veliku grešku, ali svima se događa. Takođe, trebalo bi zabraniti raspravu o tome ko je najbolji fudbaler na svetu, njih dvojica su sa druge planete. Voleo bih ta do bude Ronaldo jer je osvojio najznačajniju ligu na svetu sa klubom, ali obojica su veoma dobri.

Počelo je sjajno za Real, koji je preko nezadrživog Kristijana Ronalda stigao do vođstva u 23. minutu. Međutim, radost Madriđana trajala je samo sedam minuta, jer je Ronaldov rival za Zlatnu loptu, Lionel Mesi, uz dosta sreće izjednačio na 1:1.
Kada je fenomenalni Argentinac postigao svoj drugi gol na meču iz slobodnog udarca u 61. minutu, mnogi su pomislili da će ponovo „ukrasti“ slavu Portugalcu i „kraljevskom klubu“ pobedu. Ali, CR7 se nije predavao, pet minuta kasnije izašao je sam pred golmana domaćih Viktora Valdesa i rutinski ga savladao.
To je ujedno bio i poslednji gol na meču punom tenzija, kao i uvek, mada je Pedro u nadoknadi vremena mogao pokupiti naslovne strane španskih novina, ali je šutirao pored gola.
Ovim rezultatom sigurno su daleko zadovoljniji Katalonci, jer su zadržali prednost od osam bodova na tabeli Primere.