DEBAKL U ZAGREBU

Miho, molimo te: Idi!

Autor: P. M. | 22.03.2013 - 20:17:00h | Komentara: 23

Porazom u Zagrebu Srbija se, takoreći, oprostila od mogućeg plasmana na Mondijal u Brazilu. Nećemo pričati o teoretski šansama, jer realno, priča je završena.

Na alo.rs ste mogli da u tekstualnom prenosu ispratite poraz Srbije u Hrvatskoj - 0:2 (0:2).

90+3 Turčin Čunejt Čakiri odsvirao je kraj. Mogla je Srbija u 92. minutu da postigne počasni pogodak, ali je Tadić promašio. Na kraju ponovo su vređali Mihajlovića povicima "Siniša ustašo".

90' Vreme je isteklo.

Siniša Mihajlović

Smrknuto lice: Siniša Mihajlović | Foto: Beta/Hina

78' Najbolja šansa za Srbiju - prvo je oprobao Đuričić, lopta se odbila do Đorđevića, koji je pogodio Pletikosu.

75' Poslednja izmena u Srbiji. Umesto Ignjovskog igra Radosav Petrović.

70' Vreme odmiče, ništa se značajno ne dešava, deluje kao da se Srbija pomirila sa porazom, a ni Hrvati nisu previše zainteresovani da povećaju prednost, tako da sve ide ka tome da se meč završi 2:0. Na tribinama je 35.007 gledalaca.

63' Hrvatski navijači na "istoku" slučajno su zapalili svoju zastavu...

57' Umesto Stevanovića u igri je Tadić.

55' Još jedna nesigurnost Brkića, koja, srećom, nije skupo koštala ekipu. Umalo da mu isklizne čista lopta iz ruku posle kornera.

Drugi gol Olić Ivica

Drugi gol Hrvata: Olić sa dva metra matira Brkića | Foto: Aleksandar Dimitrijević

47' Prva ozbiljna akcija "orlova". Kolarov je ušao u kazneni Hrvata, šutirao levicom, a Pletikosa odbranio šut uz dosta problema. Odbijenu loptu Đuričić nije uspeo da pošalje u gol. U tom trenutku Vladimir Stojković je skočio sa klupe, udario glavom o krov i povredio se.

19:10 Počelo je drugo poluvreme.

45+2 Prvo poluvreme je završeno. Srbija igra tragikomično, a Hrvati skandiraju "da sam Srbin, ubio bih se".

38' Utakmica se pretvara u komediju. Još jedna katastrofalna greška odbrane Srbije, Olić povećava na 2:0. Ovog puta režiser je bio Brkić, koji je primio gol u dva metra. Ali, ni ostali igrači iz odbrane se nisu proslavili.

36' Kolarov je prilično nervozan zbog greške kod gola, sada je dobio i žuti karton.

Branislav Ivanović

Beskompromisni dueli: Olić i Ivanović | Foto: Beta/Hina

28' Hrvati smiruju igru, navijači zadovoljni.

Mario Mandžukić Gol Hrvatska Srbija

Trenutak kada Mandžukić dovodi Hrvatsku u vođstvo

23' Hrvatska dolazi do prednosti bez igre. Rakitić je uposlio Olića po desnoj strani, ovaj dodao do Mandžukića, koji je sa par metara ubacio loptu u mrežu. Očajna reakcija odbrane Srbije, gol je pomalo i komičan bio. Kolarov je ipak "najzaslužniji" za ovakav ishod.

19' Prvi šut na gol uputili su Hrvati preko Kranjčara, lopta je otišla pored gola. Izdvajaju se i tri kornera koji su domaći izveli u kratkom vremenskom periodu, ali nije bilo opasnosti po gol Brkića.

Hrvatski navijači

Hrvatski navijači | Foto: Beta/Hina

14' Na terenu se ništa ne dešava, ali na tribinama se nastavlja rat, sada se skandira "hrvatski Vukovar".

10' Severna i istočna tribina skandira "ubij Srbina".

8' Uvodni minuti protiču bez ozbiljnijih akcija. Marko Šćepović je dobio jak udarac, zbog čega je morao iz igre. Umesto njega u igri je Filip Đorđević. Za sada najopasniji iz redova naše ekipe je Filip Đuričić.

18:05 Utakmica je počela sa pet minuta zakašnjenja.

17:59 "Bože pravde" nikada nije dobila veći zvižduk, aplauzi srpskih fudbalera himni "vatrenih". Najveći zvižduk dobio je Mihajlović, tribine su maltene podrhtavale od vibracija.

17:43 Hrvatska nastaupa u sastavu Pletikosa, Srna, Stinić, Šimunić, Ćorluka, Kovačić, Rakitić, Modrić, Kranjčar, Olić, Mandžukić.

17:40 Ono što se još ne može videti na kamerama - Vladimir Stojković je vidno neraspoložen što nije u prvom timu. Već na zagrevanju je pokazao nezainteresovanost.

17:26 Za Srbiju igraju: Brkić, Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov, Tošić, Radovanović, Ignjovski, Stevanović, Đuričić, M. Šćepović.

Maksimir

Istorija se piše na "Maksimiru" | Foto: A. Dimitrijević

17:10 "Maksimirom" odzvanja pesma Marka Perkovića Tompsona, čuvenog srbomrzca, "Lijepa li si".

Ostanite uz alo.rs da u tekstualnom prenosu ispratite ovaj duel.
  • Đuro Vreme: 22.03.2013 18:46h

trpanje trpanje.....ZASTO SADA CUTITEEEEEEEEEEEEEE!!!!!

• bakicaaa Vreme: 22.03.2013 19:03h

...ma ajde,ajde,uopće niste loši...samo eto naši su efikasniji...

• bakicaaa Vreme: 22.03.2013 20:00h

...nije ovo za moje živce...psihološki jaka Srbija...bit će od vas nešto...fali završnica...a to je da i sa lošom igrom pobijedite ...čestitamo vašem timu...nemojte ih kuditi...bili su dobri i srčani...

• Shone Vreme: 22.03.2013 20:43h

A sto da ide Miha? Jel on krov sto mi nemamo bar jednog punokrvnog napadaca... To sto se nama uvek stegnu klikeri kad treba da se da gol nije Miha kriv, ja jesam partizanovac ali Miha treba da ostane, jedini ko bi mogo da mu parira je Gringo. Vise srece za 2 godine ...

• marko kraljevic Vreme: 22.03.2013 20:44h

mihajlovic napolje , takodje karadzic i svi crnogorci iz naseg srbskog fudbala.