LIGA ŠAMPIONA

Milan i Barsa podelili plen!

Autor: Tanjug | 22.10.2013 - 23:25:00h | Komentara: 0

Posle tri nedelje pauze nastavljeno je takmičenje u fudbalskoj Ligi šampiona, a večerašnji program obeležio je veliki derbi između Milana i Barselone, koji je na “San Siru” završen miroljubivo (1:1).

milan

Šesti put postigao gol Milanu: Lionel Mesi

Domaći roso-neri najavili su trijumf protiv tradicionalnog rivala, jer su poveli već u u devetom minutu golom Robinja. Međutim, to je bilo sve od napadačkog reda Milana.
Mario Baloteli je u drugom poluvremenu zamenio upravo strelca, nije se istakao do kraja utakmice, kao ni Kaka, a povratnik u ekipu Barselone Lionel Mesi završio je posao izjednačujućim pogotkom 15 minuta posle gola Robinja.
Mesi je izdržao celu utakmicu, što je veliko ohrabrenje za trenera Herarda Martina, jer Barsu u subotu očekuje “El klasiko” protiv Reala iz Madrida, pa je večerašnjim bodom ostvarila cilj i zadržala vođstvo na tabeli H grupe.
Remijem je verovatno zadovoljan i Milan i ta dva tima već su viđena kao putinici u drugu fazu Lige šampiona.

milan

Brazilska veza roso-nera: Robinjo i Kaka

Efektne pobede postigli su Čelsi i Atletiko Madrid, koji su kao gosti prosto "zbrisali" Šalke (3:0), odnosno bečku Austriju (3:0).

U pobedi "plavaca" za čelo tabele E grupe blistao je dvostruki strelac Fernando Tores, a svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Branislav Ivanović.
Borusija Dortmund je odnela sva tri boda sa gostovanja u Londonu protiv Arsenala (2:1) golom Roberta Levandovskog u finišu, iako bez suspendovanog trenera Jirgena Klopa na klupi. Jedan od stubova odbrane aktuelnog nemačkog i evropskog vicešampiona uobičajeno je bio pouzdani srpski defanzivac Neven Subotić.
Napoli je osvojio dragocena tri boda u Marseju (2:1) i verovatno otpisao domaći Olimpik od druge runde elitnog takmičenja, Seltik je pobedom nad Ajaksom (2:1) prepustio rivalu začelje u H grupi, dok je Steaua razočarala navijače u Bukureštu "mršavim" remijem protiv Bazela (1:1).