PARTIZAN PREGRMEO TEŠKO GOSTOVANJE SPARTAKU - 3:0

Moćni Škuletić!

Autor: Miloš Rangelov | 10.11.2014 - 07:02:00h | Komentara: 1

Partizan na krilima Petra Škuletića sigurno korača ka jesenjoj tituli. Ekipa iz Humske je u 12. kolu JSL na pravi način iskoristila kiks rivala. Crvena zvezda i Vojvodina su ponovo na pristojnih minus četiri. Het-trikom sjajnog napadača, izabranici Marka Nikolića pregrmeli su neugodno gostovanje Spartaku - 0:3.

Najbolji  strelac  Partizana:  Petar  Škuletić

Najbolji strelac Partizana: Petar Škuletić | Foto: Marko Metlaš

Od prvog dana u Humskoj je osporavan, pričalo se da mu je potrebno mnogo šansi da bi postigao gol, a Petar Škuletić je svima zapušio usta.

Ilićeva 700. utakmica u
crno-belom dresu

Meč u Subotici bio je 700 meč legendardnog kapitena Saše Ilića u crno-belom dresu. Miljenik „grobara“ je sa Partizanom osvojio devet titula i tri kupa.

Pred oko 5.000 gledalaca, na više nego očajnom terenu, vicešampion Srbije je do prednosti stigao u 33. minutu, i to iz prve prilike. Škuletić je iskoristio grešku Radovića i rutinski sproveo loptu u mrežu. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. U nastavku, domaći su sami olakšali posao crno-belima.
Posle grubog prekršaja nad rezervistom Živkovićem, igru je zbog drugog žutog kartona morao da napusti Stefan Milošević, a onda je usledio pravi rafal Petra Škuletića. U 80. i 81. minutu dva puta je na kolena bacio nemoćnog čuvara mreže domaćih Janoševića. Kad je Škuletić (11 golova u JSL) u formi, za Partizan definitivno nema zime.
Šef struke crno-belih Marko Nikolić ističe da je njegova ekipa imala potpunu dominaciju.

Bakljada „grobara“ u Subotici

Bakljada „grobara“ u Subotici | Foto: Biljana Vučković

- Igralište je bilo čak i gore od onog travnjaka u Jagodini. Nije bilo lako adaptirati se na tako loš teren. U drugom poluvremenu smo imali potpunu dominaciju. Ostaje nam da ovu polusezonu kraju privedemo na pravi način, kako smo i igrali u njenom većem delu - rekao je prvi strateg crno-belih Marko Nikolić.

• teodor Vreme: 11.11.2014 08:37h

Lepo ste rekli-Mocni Skuletic! Efikasnost za pricu, snaga za pricu , odlicna tehnika i brzina za njegove gabarite i rafalna paljba sa svih pozicija i polozaja! Skuletic je u najmanju ruku mozda posle Klea jedini mogao da podseti na ovog majstora. Kad gledate majstora Skulu, pomislite da je tako lako postici gol a ponekad nas uveri i da to nije bas tako, zar ne! Golgeteri uvek imaju ili problem sa ili su u milosti srece. Tako i on. Pa covek je sam dao vise golova nego sedam klubova u JSL!!! I, zanimljivo, Zvezda je dala samo cetiri gola vise od majstora samog! Ako ovako nastavi, boga mi, malo ce i Evropa da razmisli a i najbogatiji da se zainteresuju. O Advokatu da ne pricam, on valjda ima nekih problema sa efikasnoscu ekipe....!