ADEUS BRASIL

Mundijal samo na TV-u!
Makedonija - Srbija 1:0

Autor: S. V. | 16.10.2012 - 22:32:00h | Komentara: 6

Ništa od puta u Brazil na Svetsko prvenstvo 2014. godine! Srbija je izgubila i drugu utakmicu zaredom, ovog puta u Skoplju od Makedonije (1:0), čime su šanse „orlova“ da se nađu na Mundijalu svedene na minimum. Gol odluke dao je Ibraimi iz penala u 58. minutu, pošto je prethodno Tomović isključen zbog faula nad Hasanijem.

Dušan Tadić

Dušan Tadić! | Foto: Aleksandar Dimitrijević

SASTAVI TIMOVA

Makedonija: Pačovski, Georgievski, Noveski, Grnčarov, Hasani, Demiri, Gligorov, Taševski, Lazevski, Ibraimi, Ivanovski.
Srbija: Brkić, Kolarov, Nastasić, Biševac, Tomović, Fejsa, Tošić, Tadić, Ignjovski, Marković, Đuričić.

Navijači

Navijači Srbije u sukobu s policijom

PRVO POLUVREME

2. MINUT – Dušan Tadić je imao prvu priliku, ali je šutirao visoko preko gola

8. MINUT - Makedonci su izveli prvi korner na meču, ali bez opasnosti po gol Brkića

15. MINUT - Srbija je zapretila ponovo posle kornera, ali nije bilo potrebe da interveniše Pačovski

17. MINUT - Najbolja prilika za Srbiju. Tadić se izborio za prostor za udarac, ali je lopta otišla pored gola

23. MINUT - Iako izglednijih prilika za gol još uvek nije bilo, čini se da su domaćini agresivnije i odlučnije ušli u meč "pobeda ili doviđenja Brazil"

26. MINUT - Dobru akciju Makedonije, odnosno Hasanija, po levom krilu prekinuo je Biševac faulom zbog čega je "nagrađen" žutim kartonom

28. MINUT - Još jedna dobra akcija domaćina, ali srećom Ivanovski nije centaršutem pronašao nijednog saigrača

29. MINUT - Konačno dobar slobodnjak kapitena Kolarova, ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže

39. MINUT - Posle dobre akcije Srbije, Makedonci su sjajno odigrali kontranapad i samo pravovremeni izlazak Željka Brkića spasio je "orlove" od naleta agilnog Hasanija

43. MINUT - Greškom Nastasića, Ivanovski je imao najizgledniju šansu za gol, ali je loše šutirao. Srećom!

Lazar Marković

DRUGO POLUVREME

48. MINUT - Kolarov opet preti iz prekida, ali nedovoljno da se savlada Pačovski

58. MINUT - Pas Ibraimija za Hasanija koji prihvata loptu, a s leđa ga ruši Tomović koji ujedno dobija i crveni karton! Siguran izvođač jedanaesterca bio je Ibraimi, pa Makedonija vodi 1:0!

61. MINUT - Mihajlović pravi prvu izmenu, umesto Đuričića ušao je Lekić

63. MINUT - Tadić propušta šansu utakmice. Stuštio se sa desne strane, ušao u kazneni prostor, ali je ponovo šutirao pored gola

68. MINUT - Konačno je u igru ušao Bane Ivanović koji je zamenio Dušana Tadića

74. MINUT - Sulejmani menja Markovića

76. MINUT - "Orlovi" deluju nepovezano i potpuno bezopasno posle primljenog gola, a vreme leti...

77. MINUT - Još jedna solidna akcija odlazi u nepovrat, jer nišanske sprave naših igrača, ovog puta Tošića, potpuno su raštimovane

85. MINUT - Fejsa je imao odličnu šansu, pošto je šutirao sa desetak metara, ali je Pančovski bio dobro postavljen

• DurlanX Vreme: 16.10.2012 22:37h

Hitno vratiti Krasića, Pantelića, Žigića, Sulejmanija - pozvati Klea! Sa ovim igračima Srbija bi bila bar u polufinalu SP.

• Slavko Vreme: 17.10.2012 08:07h

Sinoc Utakmica,je bila losa,sto se tice nas.Nismo je ni hteli da pomedimo,makar da bude 1-1. Sa takvim mladim Timom,bice tesko Put prema Brazilu,brzo treba Odluke,a ne neke Gluposti. Nesmemo ni jednu Igru vise izgubiti... E Da sam Trener

• marko Vreme: 17.10.2012 08:18h

E sad selektor neka zapeva himnu..........mada verujem da ni sam ne zna reči. Sad možemo pevati do zore, ali nas niko neće čuti.

• kutuzov Vreme: 17.10.2012 11:49h

Ako ima ista dobro u ovom porazu i nemogucnosti plasmana na SP to je cinjenica da svet nece gledati nasu bruku i sramotu.Ovako borbe po manje interesntnim grupama se svode na interesovanje stvarnih zaljubljenika u fudbal i profesionalaca u kladjenju a onako na svetskoj sceni hteli mi to ili ne bivamo meta interesovanja iz raznih pobuda .Ovako ispali smo na vreme.Nije posteno svaljivati sav teret neuspeha na trenere , ne trce treneri,koliko smo ih do sada izmenjali nemoguce je da ni jedan nije nizasta ,kao sto su nam rezultati, za vrhunski fudbal je potreban i mozak ,inteligencija a to kod nas izgleda nije jaca strana a agilnost i marljivost koju pokazuju nasi igraci govore samo da su vicevi o Crnogorcima podmetnuti i da je to u stvari nasa slika i prilika ili smo mi stvarno jedan narod ?

• ИВАН Vreme: 17.10.2012 14:29h

НАЖАЛОСТ МИ СМО САМО ЗА НЕКО ТАКОЗВАНО ЛОКАЛНО РИВАЛСТВО И ТУ НЕШТО ДА СЕ ДЕРЕМО И НАВИЈАМО, ПО КОЈУ ДА ОПСУЈЕМО И ДА НЕКОГА УСПУТ ПРЕБИЈЕМО.....ИМАМО ТАЛЕНАТА ИМАМО ВОЉУ И ЖЕЉУ И НАВИЈАМО КАО ДА СМО НАЈБРОЈНИЈИ И НАЈВЕЛИЧАНСТВЕНИЈИ, АЛИ ИПАК ДА ЗАДРЖИМО ТО РАДОВАЊЕ НА НЕКОМ ЛОКАЛНОМ РИВАЛВИТИТЕТУ ) ЈЕР СЕ ТАКО КАЖЕ ?! ) .... ХОЛАНДИЈА, НЕМАЧКА, БРАЗИЛ, ШПАНИЈА И КАО ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ХРВАТСКА. ПОЗДРАВ !