LIGA ŠAMPIONA

Ne može Milan protiv Mesija!

Autor: Dražen Ostojić | 12.03.2013 - 22:04:00h | Komentara: 0

Barselona je pobedila Milan na krcatom "Nou Kampu" sa 4:0 i tako eliminisala Italijane u osmini finala Lige šampiona.

Lionel Leo Mesi Barselona

Sam anulirao prednost Milana: Lionel Mesi | Foto: Reuters

Već u petom minutu, kada je Mesi milimetarski preciznim šutem zatresao mrežu Abijatija, bilo je jasno da će Milan teško sačuvati 2:0 iz prvog meča.

Istina, "roso-neri" su u 38. minutu preko Nijanga i situacije "jedan na jedan" imali priliku da zakomplikuju planove "vanzemaljcima", ali je lopta udarila u stativu... Može se reći već u prvom sledećem napadu bilo je 2:0 za Barselonu. Sjajna akcija i ponovo Mesi!

Prošao i Galatasaraj!

Nakon 1:1 u Istanbulu Galatasaraj ne samo da je uspeo da odoli napadima Šalkea u Gelzenkirhenu nego i da slavi sa 3:2 u drugom meču osmine finala između ova dva tima. Poveli su Nemci preko Nojštetera, ali su Turci preokrenuli do poluvremena golovima Altintopa i Jilmaza. Dva gola su viđena i u drugom delu igre. Prvo je Šalke izjednačio u 63. minutu preko Bastosa, a sudbinu prolaz u četvrtfinale Galatasaraju overio je Bulut u sudijskoj nadoknadi.

U drugom delu gledali smo malo slabiji tempo nego u prvih 45 minuta, ali i videli još dva gola. Prvi je delo Davida Vilje u 55. minutu, a drugi Žordija Albe u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bio je ovo prvi put u istoriji Lige šampiona da u nokaut fazi neki tim nadoknadi rezultat posle 2:0 iz prvog meča, a Barsi je to pošlo za rukom i prošla je u četvrtfinale. Sasvim zasluženo!