17. KOLO JSL

Ninković u ulozi junaka i siledžije u pobedi Partizana!

Autor: P. V. | 01.03.2014 - 17:14:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički sa 2:1 u jednoj od najzanimljivjih utakmica 17. kola Jelen Superlige i na taj način zadržali korak za prvoplasiranom Crvenom zvezdom.

partizan

Gosti su prvi stigli do vođstva i to golom Strahinje Petrovića već u 9. minutu utakmice.

Izjednačenje domaćinu doneo je Nikola Malbašić u 31. i najavio veliku ofanizvu svog tima u nastavku meča.

Međutim, od silne ofanzive viđena je jalova inicijativa, bez mnogo prilika, sve do završnice meča. Bliži su gosti bili postizanju autogola negop domaćini pobedonosnom pogotku, mada je Škuletić imao lepu priliku 10 minuta pre kraja.

A onda - drama! Prvo je kapiten Nikola Ninković glavom zatresao mrežu Nišlija posle sjajnog centaršuta Drinčića. Mladom i veoma talentovanom fudbaleru očigledno nije bilo dovoljno zvanje heroja utakmice, pa je uzeo učešća u verbalnom okršaju sa igračima Radničkog.

Naime, prvo je Ćulum oštro startovao na sredini terena, došlo je do verbalnog sukoba više igrača, ali je glavnu ulogu zauzeo Ninković koji je Ćulumu odgurnuo glavu i zaslužio crveni karton.

"Igrali smo s velikom energijom i zaslužili trijumf zbog velikog truda. Hvala navijačima na sjajnoj podršci", rekao je posle meča trener domaćih Marko Nikolić.