DRAMA U GORNJEM MILANOVCU

"Orlići" ispustili pobedu protiv Belgije!

Autor: M. Grujić | 15.11.2013 - 19:00:00h | Komentara: 0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije ispustila je pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pošto je u Gornjem Milanovcu igrala sa Belgijom 2:2 nakon veoma uzbudljive završnice u kojoj su gosti stigli do boda golom u 93. minutu.

Nikako da  odraste:  Aleksandar  Mitrović

Đurđević je već u 4. minutu izazvao veliku radost sjajnim lobom na asistenciju Jojića. Belgijanci su preuzeli inicijativu i imali su nekolicinu sjajnih šansi sve do izjednačenja preko Mpokua u 77. minutu.

Tamnoputi Belgijanac je tom prilikom ušao u rat sa publikom, koja je ponovo nasela na provokaciju i rasističkim povicima zasula mladog fudbalera, zbog čega je meč umalo prekinut. Ipak, susret se nastavio, a Mitrović posle sjajnog solo prodora u 85. minutu doneo Srbiji prednost od 2:1.

Mogli su "orlići" da overe trijumf, ali je Milunović sa svega pet metara promašio praktično prazan gol, a kazna je stigla u 93. minutu kada je nakon karambola u šesnaestercu lopta stigla do Ngave koji je postavio konačnih 2:2.