alo.rs Fudbal

EVROPSKO PRVENSTVO U19

"Orlići" pogađali stative, pa uzeli samo bod protiv Ukrajine!

Autor: Fonet | 19.07.2014 - 19:34:00h | Komentara: 0

Mlada fudbalska reprezentacije Srbije, igrači do 19 godina, odbranu titule prvaka Evrope počela je utakmicom protiv Ukrajine, koja je u Đeru, u Mađarskoj, završena rezultatom 1:1 (1:1).

logo

Ukrajinci su poveli već u 1. minutu, kada je Mikita Burda iskoristio loše postavljanje naših štopera i udarcem glavom sa pet metara lako savladao Slobodana Rajkovića.

Reprezentacija Srbije je izjednačila šest minuta kasnije, a strelac je bio kapiten Nemanja Maksimović, koji je izvaredno reagovao posle dobrog centaršuta Andrije Živkovića. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, kojim su Ukrajinci bili neuporedivo zadovoljniji, jer su mladi fudbaleri Srbije gotovo sve vreme igrali pre njihovim golom, ali nisu imali pravu završnicu.
U finišu susreta naš tim nije imao ni sreće, jer su najpre Luka Jović, a potom i Danilo Pantić, pogađali stativu.
U drugom kolu B grupe Srbija se 22. jula sastaje sa Nemačkom.

SASTAVI

Srbija: Rajković, Zdjelar, Stevanović, Gajić, Simić (Pantić), Maksimović, Gaćinović (Jović), Živković, Ristić, Mandić (Dražić), Jovanović.
Ukrajina: Sarnavski, Kaharaba, Burda, Markovič, Sobol, Tankovski (Adamenko), Jaremčuk (Čumak), Banaševič, Kovalenko (Bjesjedin), Haratin, Bilonog.