RUTINSKI

Partizan lagano sa Radom - 1:0!

Autor: Dražen Ostojić | 20.10.2012 - 13:52:00h | Komentara: 0

Golom Bugarina Ivana Ivanova, još u 10. minutu, Partizan je slavio protiv Rada u gostima (na Obilićevom stadionu) sa 1:0 (1:0). Ovim trijumfom crno-beli su sa 24 boda zadržali lidersku poziciju na tabeli Jelen Superlige.

Ivan Ivanov i Nikola Ninković

Strelac i asistent: Ivan Ivanov i Nikola Ninković | Foto: Marko Metlaš

Iako je i Rad u derbiju kola imao svoje šanse, od samog starta meča videlo se da je šampion u ovom trenutku bolji i iskusniji tim. Nekako zrelije su izgledale prilike crno-belih, a na sigurnosti je četa Vladimira Vermezovića dobila već posle desetog minuta. Na sjajan centaršut Nikole Ninkovića sa desne strane, posle dosuđenog faula za Partizan, Ivan Ivanov je bio najviši u skoku. Bugarin se samo poklonio i matirao golmana "građevinara", Danilovića - 1:0!

Ranko Stojić i Dragan Đurić

Pozdrav čelnih ljudi Rada i Partizana: Ranko Stojić i Dragan Đurić | Foto: Marko Metlaš

Taj rezultat ostao je na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka, a jedini detalj vredan pomena do kraja utakmice dogodio se u 79. minutu. Goran Čaušić, bivši igrač Crvene zvezde, iznerviran zbog prethodnog faula Markovića, odlučio je da se osveti na Mitroviću. Povukao ga je s leđa za vrat, pred sudijom Karadžićem, i odmah dobio crveni karton.