alo.rs Fudbal

POBEDILI

Partizan porazio Donji Srem

Autor: Tanjug | 09.11.2013 - 19:13:00h | Komentara: 1

Fudbaleri Partizana savladali su večeras u Beogradu ekipu Donjeg Srema sa 3:2, dok je Sloboda u Užicu bila bolja od kruševačkog Napretka (2:1), u utakmicama 12. kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion umalo nije priredio šok navijačima jer je Donji Srem bio na korak od senzacije. Gosti su imali vodjstvo od 2:0, a crno-beli su tek tada krenuli angažovanije i onako kako umeju, pa su sprečili bruku, koja je bila na vidiku.

Nakon slabog izdanja u prvom poluvremenu, izabranici Vuka Rašovića zaigrali su mnogo organizovanije u nastavku, praktično posle drugog pogotka Krunića, i stvorili više povoljnih šansi, a preokret je najavio Fofana u 58. minutu.
Crno-beli su od tada vršili konstantan pritisak prema protivničkoj mreži i trud im se isplatio, pa je Stanković najpre izjednačio, a Jojić poluvolejem u finišu susreta osigurao trijumf kojim je Partizan učvrstio vodjstvo na tabeli.

Šampion je na svom stadionu u Humskoj ostvario prvu pobedu posle više od mesec dana, kada je savladan OFK Beograd.
Meč protiv Donjeg Srema odigran je pred sablasno praznim tribinama i nekoliko desetina prisutnih, uglavnom novinara, pošto je FŠ suspendovao stadion domaćina zbog navijačkih nereda na večitom derbiju sa Crvenom zvezdom.

Sloboda je kod kuće zabeležila značajnu pobedu protiv Napretka, iako su Kruševčcani poveli autogolom Kneževića. Samo tri minuta kasnije domaćin je izjednačio, a trijumf je obezbedio Purić desetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Partizan - Donji Srem 3:2 (Fofana 58, Stanković 70, Jojić 82 - Krunić 44, 48)
Sloboda - Napredak 2:1 (Galvao 26, Purić 80 - Knežević 20. autogol)
Odigrano ranije danas:

Radnički Kragujevac - Čukarički 0:1 (Grujičić 39)
Novi Pazar - Spartak 3:0 (Mutavdžić 61, Obrovac 80, Vidaković 84)
Radnički Nš - Voždovac 2:1 (Stojanović 40. penal, Jovanović 68 - Babović 50)

OFK Beograd - Jagodina 3:2 (Dražić 14, 45+2, Gajić 35, -Živanović 40, Šušnjar 90+3)

Od 18 sati igraju Vojvodina i Javor, a sutra se sastaju Rad i Crvena zvezda.
Tabela: Partizan 24 boda, Radnički Niš 21, Čukarički 21, Crvena zvezda 20, Vojvodina 20, Novi Pazar 20, Jagodina 18, Spartak 17, itd.