PONOVO NA VRHU

Partizan rutinski sa
Novim Pazarom - 3:1 (1:0)

Autor: Dražen Ostojić | 28.10.2012 - 18:48:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Partizana vratili su se na čelo superligaškog karavana. Do 27. boda stigli su rutinskom pobedom u Humskoj nad Novim Pazarom - 3:1 (1:0).

Marko Šćepović

Zapečatio sudbinu Pazaraca: Marko Šćepović | Foto: Marko Metlaš

Od samog starta meča, na kojem su "grobari" dali podršku tragičaru iz Milana - Lazaru Markoviću, ređale su se šanse za crno-bele, kao na traci. Istina, i Alivodić je sa sedam-osam metara, malo iskosa, imao solidnu priliku za Pazarce početkom utakmice, ali je golman tima iz Humske, Petrović, dobro intervenisao. Nije se dugo čekalo ni na vođstvo srpskog šampiona. Stefan Šćepović je u 21. minutu ostao "1 na 1" sa čuvarem mreže gostiju, a onda odlučio da ga ne dribla već da sa 13-14 metara uputi udarac u dalji, gornji ugao gola - 1:0!

Sa tim rezultatom i još mnogo propuštenih šansi Partizana otišlo se na odmor. Međutim, "parni valjak" je nastavio da gazi i od samog starta drugog poluvremena, koje je počelo bakljadom na južnoj tribini. Devet minuta se čekalo na drugi gol. Niski centaršut raspoloženog Miljkovića sa desne strane iskoristio je Lazar Marković i iz punog trka udvostručio prednost Partizana - 2:0, 54. minut.

Grogiranog rivala dokusurio je Marko Šćepović, koji je u 56. minutu posle sjajne akcije čitavog ofanzivnog dela tima izbio sam pred golmana Mujkića, lepo ga obišao i na semaforu se dvojka promenila u trojku.

A onda su crno-beli sebi dozvolili luksuz da mogu da se poigravaju. Jednu takvu neopreznost Ivanova u 61. minutu iskoristio je već pomenuti Alivodić i postavio konačnih 3:1.