KVALIFIKACIJE ZA EP

Portugal prejak za Srbiju! (VIDEO)

Autor: M.Rangelov | 29.03.2015 - 22:44:00h | Komentara: 0

Ni fantastičan gol Nemanje Matića nije pomogao "orlovima", Ronaldo i drugovi slavili sa 2:1.

Portugalija - Srbija

Portugalija - Srbija | Foto: Tanjug/ AP

Stigao je novi selektor - navike su očigledno ostale iste! Ne može se reći da nas je Portugal nešto posebno nadigrao, ali... Ronaldo i drugovi su zasluženo odbranili domaći teren i slavili (2:1) u meču sa Srbijom. Može se reći  da smo na neki način pobedili sami sebe, greške su nas odvele u poraz. "Orlovima" večeras nije pomogao ni spektakularan pogodak Nemanje Matića. Posle samo četiri kola kvalifikacija šanse za EP su nam više nego mršave.... Sledeći meč Srbija igra u Danskoj.

Tok utakmice mogli ste da pratite ovde:

DRUGO POLUVREME:

KRAJ UTAKMICE - SRBIJA JE PORAŽENA - 2:1.

90+4' - Škuletić pokušava glavom, nema problema za Patrisija.

90' - Žuti karton za Filipa Đuričića posle prekršaja nad Ronaldom.

90' - Igraće se još četiri minuta.

88' - Nani je centrirao, Nastasić izblokirao, lopta se nezgodno odbila i odlazi preko gola Stojkovića.

84' - Iz igre izlazi Ljajić, na teren će Škuletić.

82' - Žuti karton za Zorana Tošića. Izgubio je loptu Bambi i napravio grub faul nad Mutinjom.

78' - Prva izmena u ekipi Portugalije, Koentrao izlazi, na terenu je Kvarežma. I Ćurčić menja, umesto Tadića ulazi Zoran Tošić.

77' - Bomba Petrovića iz velike udaljenosti, Patrisio brani.

75 - Utakmicu uživo posmatra 58.540 navijača.

73' - Dobar prodor Ljajića, dodavanje do Đuričića, ali očajan šut veziste "orlova".

Koentrao

Strelac drugog gola: Koentrao | Foto: Tanjug/ AP

69' - Srbiju je mogla skupo da košta glupost Petrovića. Vezista je izgubio loptu u blizini kaznenog prostora, ali je Koentrao loše šutirao.

65' - Lazar Marković napušta igru na terenu je Filip Đuričić.

63' - GOOOOLLLLL - 2:1 - Srbija je odmah primila gol, Koentrao je strelac na dodavanje Mutinja.

62' - Nani pokušava, ali na mestu je Stojković.

60' - GOOOLLLLLL - 1:1 - NEMANJA MATIĆ POSTIŽE SJAJAN POGODAK MAKAZICAMA NA ASISTENCIJU KOLAROVA.

56' - Na Tviteru se oglasio i Novak Đoković - " Idemo momci, samo napred" - napisao je prvi reket sveta.

53' - Prva prava prilika za Srbiju, Tadić je centrirao, Mitrović šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola.

52' - Dobar napad Portugalije, ali Nastasić uspeva da interveniše ispred Nanija.

50' - Čini se da su "orlovi" hrabrije ušli u drugo poluvreme.

47' - Loše izvodi prekid Adem Ljajić, Portugal je krenuo u napad, Kolarov je morao da faulira Ronalda. Žuti karton za levog beka Srbije.

45' - Počelo je drugo poluvreme.

Portugalija - Srbija: Direktno sa

Portugalija - Srbija: Direktno sa "La Luža" | Foto: ALO!

PRVO POLUVREME:

45+1' - KRAJ prvog poluvremena - 1:0 vodi Portugal.

41' - Ljajić i Koentrao su bili u klinču, usledili su žuti kartoni.

39' - Mutinjo šutira sa distance, lopta odazi preko gola "orlova".

30' - Ronaldo je raspoložen za igru, odbrana Srbije je ponovo bila na velikom iskušenju.

Kristijano Ronaldo

Raspoložen za igru: Kristijano Ronaldo | Foto: Tanjug/ AP

29' - Bomba Ronalda iz velike udaljenosti, Stojković brani uz mnogo muke!

28' - Srbija sve bolja, Tadić preti, ali lopta odlazi pored gola.

27' - Ljajić šutira, ali nema opasnosti po Patrisija.

25' - Žuti karton za Nemanju Matića posle faula nad Ronaldom.

24' - Nastasić pokušava glavom posle kornera Ljajića, ali lopta odlazi preko gola.

17' - Karvaljo je postigao gol i povredio se , prva izmena - na terenu je Fonte.

16' - Čini se da su "orlovi" počeli da igraju, ali svaki naš napad je velika opasnost da sevne kontra domaćih.

14' - Prvi pokušaj Srbije, Tadić je izblokiran, lopta odlazi u korner.

10' - GOOOLLLLL - 1:0  - Karvaljo trese mrežu Srbije glavom posle odličnog dodavanja Koentraa.

7' - Portugalija drži loptu u nogama, za sada pletu mrežu oko našeg gola.

4' - Prvi šut ka našem golu, Dani pokušava, ali na mestu je Stojković.

1' - Meč je počeo!

20:41 - Samo Adem Ljajić nije pevao himnu, ima sreće da na klupi više nije Siniša Mihajlović

Portugalija - Srbija - Direktno sa "La Luža" | Foto: ALO!

20:27 - Dobar je i bod, ali želimo tri - rekao je selektor Radovan Ćurčić.

Portugal - Srbija

Portugalija - Srbija - Atmosfera na "La Lužu" | Foto: ALO!

20:10 - Na klupi selektor Ćurčić ima: Brkića i Lukača, Obradovića, Duška i Zorana Tošića, Maksimovića, Tomovića, Gudelja, Milivojevića, Đuričića i debitante Filipa Kostića i Petra Škuletića.

20:06 - Ovako je izgledao Kristijanov dolazak na stadion.

20:05 - Albanija posle pobede nad Jermenijom ima sedam bodova.

Glavni adut  Portugalaca:  Kristijano  Ronaldo

Glavni adut Portugalaca: Kristijano Ronaldo | Foto: Profimedia

SASTAVI:
Portugalija: Rui Patrisio, Bruno Alveš, Fabio Koentrao, Karvaljo, Bosingva, Eliseu, Žoao Mutinjo, Dani, Tijago, Kristijano Ronaldo, Nani
Srbija: Stojković, Nastasić, Ivanović, Kolarov, Basta, Petrović, Matić, Marković, Tadić, Ljajić, Mitrović
Sad ili nikad! Vreme je da fudbalska reprezentacija Srbije krene stopama svojih kolega iz ostalih sportova i jednom prijatno iznenadi celu naciju. Meč sa Portugalom predstavlja možda i poslednji voz za našu ekipu. Iz ovog ugla, Francuska i Evropsko prvenstvo su od naše selekcije miljama daleko, ali... Sa tri boda na “La Lužu” sve može lako da se preokrene. Napred “orlovi”.