OSMINA FINALA LŠ

Real lagano sa Šalkeom, remi Bazela i Porta

Autor: M.R | 18.02.2015 - 22:45:00h | Komentara: 0

Kristijano Ronaldo postigao gol i asistirao Marselu u pobedi Madriđana (2:0). Porto izvukao remi na gostovanju u Švajcarskoj (1:1).

I danas smo više očekivali, izgleda da se ekipe tek polako zagrevaju za najvažnije mečeve.

Šalke

Real sigurno gazi ka narednoj rundi, Šalke je savaldan - 0:2! Lagana igra i čini se pobeda sa pola snage za tim Karla Anćelotija. Ronaldo se konačno probudio, zatresao je mrežu domaćina u 26. minutu, a onda je u 79. minutu asistirao Marselu, koji je sjajnim udarcem stavio tačku na ovaj susret. Naš Matija Nastasić je odigrao svih 90. minuta ali gotovo da se nije video na terenu.

Tok meča:

SASTAVI:
Šalke: Velenrojter, Hovedes, Aogo, Učida, Nastasić, Matip, Boateng, Hoger, Nojšteter, Čupo-Moting, Huntelar
Real Madrid: Kasliljas, Varan, Pepe, Ronaldo, Kros, Benzema, Bejl, Marselo, Karvahal, Lukas Silva, Isko.
20:10 - "Mi smo aktuelni prvaci Evrope, nikoga se ne plašimo" - jasan je trener Reala, Karlo Anćeloti.

20:20 - "Svi znamo koliko je Real težak rival. Siguran sam da možemo da se nosimo sa njima" - Kaže napadač Šalkea. Čupo- Moting.

PRVO POLUVREME:

1' - Meč je počeo! Atmosfera je sjajna.

5' - Na startu meča Real je nešto agresivnije krenuo. Još uvek bez prilika.

9' - Prvi žuti karton na meču, Kristijano Ronaldo.

14' - Aogo je loše izveo "slobodnjak" iz solidne pozicije.

19' - Lukas Silva pokušava iz velike udaljenosti, lopta odlazi daleko pored gola domaćih.

25' - Odličan šut Huntelara, na mestu je Kasiljas.

26' - 0:1 - GOOLLL - Kristijano Ronaldo glavom trese mrežu!

32' - Huntelar je povređen, neće moći da nastavi meč.

35' - Strašan šut Ronalda iz slobodnjaka, ali još bolja intervencija golmana domaćih.

45+3' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REAL VODI 0:1.

DRUGO POLUVREME:

45' - Drugo poluvreme je počelo. Nema promena u sastavima.

60' - Nema većih uzbuđenja. Real je oborio tempo igre.

67' - Real ima nešto veći posed lopte, domaći pokušavaju ali ne mogu da zaprete.

72' - Isko posle dobre akcije šutira preko gola.

74' - Loš pokušaj iz "slbodnjaka" Ronalda.

74' - Strašna prilika ža Šalke, posle šuta Učide lopta pogađa prečku.

79' - 0:2 - GOOOLLLL - Sjajan šut Marsela!

90+3' - Kraj utakmice 0:2 - zaslužena pobeda Reala!

Liga šampiona logo

90+4' - KRAJ utakmice, Porto je na kraju zasluženo uspeo da stigne do remija - 1:1.

80' - GOOLLL 1:1 - Samjuel je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sa bele tačke precizan je bio Danilo.

76' - Ista slika na terenu, Porto napada, Bazel se srčano i uspešno brani.

65' - Sada preti Martinez, pokušava da lobuje golmana domaće ekipe, ali lopta odlazi preko gola.  Porto je izveo šest kornera, Bazel nijedan!

59' - Teljo u kontri, lepa šansa, ali ništa.

57' - Porto je agresivan, napada ali nema šansi.

48' - Kazemiro je postigao gol, ali je posle asistencije pomoćnog sudije, glavni arbitar odlučio da poništi pogodak veziste Porta. Gol nije priznat zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač gostiju Martinez.

45+5' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, BAZEL VODI 1:0.

45' - Igraće se još tri minuta.

36' - Porto ima mnogo veći posed lopte, dominira, ali...

31' - Samjuel je srušio Martineza u kaznenom prostoru, ali sudija Klatenburg ostaje nem. Nema penala.

25' - Strealc gola Gonzales zbog povrede mora da napusti teren, menja ga Kalas.

20' - Preti Danilo sa distance, ali bez veće prilike za goste.

11' - 1:0 - GOOOLLL, vodi Bazel, strelac je Gonzales. Lepa akcija, dobar prijem i egzekucija. Prva akcija i odmah gol.

5' - Početno ispitivanje snaga.

1' - Stadion "Sent Jakob" je pun, a solidnu podršku imaće i gosti. Oko 5000 Portugalaca stiglo je ne meč koji je upravo počeo.

20:20 - Glavni adut Porta večeras biće Džekson Martinez. Kolumbijac je u 13 prethodnih mečeva postigao 12 golova.

20:10 - "Specijalno je takmičiti se na ovom nivou, daćemo sve od sebe, bez nekog velikog imperativa" - kaže trener Bazela, Paulo Sousa.

SASTAVI:
Bazel: Vaclik, Samule, Suči, Safari, Zufri, Frej, Elnej, Džaka, Streler, Gaši, Gonzales.
Porto: Fabiano, Danilo, Majkon, Aleks Sandro, Kazemiro, Brahimi, Erera, Tores, Martizen, Teljo.

Tok meča:

Borbena utakmica i na kraju remi Bazela i Porta (1:1). Gosti su tokom svih 90. minuta dominirali ali kao da lopta nije htela u gol. Domaći su poveli već u 11. minutu preko Gonzalesa, a konačnih 1:1 postavio je Danilo (penal) u 80. minutu. Biće baš burno u revašu u Portugaliji.