LIGA ŠAMPIONA 1/8 FINALA

Real se provukao, strašni Porto! (VIDEO)

Autor: M.R | 10.03.2015 - 22:48:00h | Komentara: 0

Madriđani izgubili od Šalkea 3:4, Porto razneo Bazel sa 4:0.

Poznati su prvi četvrtfinalisti Lige šampiona! U osam najboljih ekipa plasirali su se Real Madrid i Porto i to posle pravih goleada! Dva meča 11 pogodaka - sjajno veče za sve ljubitelje fudbala.

Cifra, boli  glava:  Kristijano  Ronaldo

Kristijano Ronaldo | Foto: Profimedia

Real Madrid se stvarno provukao. Šalke je odigrao sjajan meč, slavio sa 3:4, ali... Tim našeg Matije Nastasića skupo je koštao poraz na domaćem terenu. Posle gola Huntelara, "Bernabeu" je drhtao dobrih 10 minuta. Da nije bilo toliko kritikovanog Kasiljasa, šampion Evrope bi već završio takmičenje.

Utakmicu je sa dva gola obeležio Kristijano Ronalodo. On je postao najbolji strelac u istoriji evrokupova!

Ovde možete videti kako je tekao meč:

SASTAVI:

Real Madrid: Kasiljas, Koentrao, Varan, Pepe, Arbeloa, Isko, Kros, Kedira, Ronaldo, Bejl, Benzema.

Šalke:  Velenrojter, Hevedes, Nasasić, Matip, Fuks, Mejer, Nojštader, Hoger, Barneta, Huntelar, Čupo Moting.

20:30 - "Niko nam ne daje velike šanse u Madridu, ali možda je to naša prednost, idemo sa puno optimizma" - kaže fudbaler Šalkea, Fuks.

PRVO POLUVREME:

1' - Meč je počeo.

5' - Matija Nastasić dobro otvara meč, sjajna intervencija našeg reprezentativca,

9' - Ofanziva Reala, Isko je imao priliku, ali nije dobro primio loptu pred golom gostiju.

10' - Prva šansa za Šalke, Moting je iz izgledne pozicije loše šutirao. Lopta mu je prešla preko noge.

20' - GOOOLLLL 0:1 - vodi Šalke golom Fuksa. Posle dobre akcije Nemci se vraćaju u igru.

25' - GOOOLLLL - 1:1 - Kristijano Ronaldo glavom trese mrežu Šalkea.

29' - Čupo Moting izlazi iz igre, na terenu je Sane.

39' - Šalke nije uspeo da iskoristi veliku glupost koju je napravio Varan. Kasiljas je spasao siguran pogodak.

40' - Huntelar tuče sa distance, lopta pogađa prečku!

40' - GOOOLLLL - 1:2 - Huntelar pogađa mrežu "kraljevića". Holanđanin je  natrčao na odbitak.

45' - GOOOLLLL - 2:2 - Novi skok i novi gol Kristijana Ronalda. Golovima je odgovorio na kritike Portugalac.

45+1' - Kraj prvog poluvremena!

DRUGO POLUVREME:

46' - Počelo je drugo poluvreme

53' - GOOOLLLL - 3:2 - Karim Benzema je strelac, lopta srećno stiže do Francuza, a on trese mrežu gostiju.

56' - GOOOLLLL - 3:3 - Sane vara Kasiljasa sa distance.

62' - Barneta dobro šutira, imao je Real dosta sreće.

70' - Toni Kros gađa sa ivice kaznenog prostora, na mestu je Velenrojter.

85' - GOOOLLLL - 3:4 - Huntelar trese mrežu Kasiljasa.

90' - Strašna šansa za Šalke, Hevedes šutira, Kasiljas čuva Real!

90+4' - Rela je izgubio ali zahvaljujući pobedi u Nemačkoj, "kraljevići" idu dalje.

Liga šampiona logo

90' - Volter Samjuel je isključen, drugi žuti karton za iskusnog Argentinca.

76' - GOOOLLL - Abubakar postiže strašan pogodak, prava "bomba" Kamerunca.

70' - Navijači Porta su raspevani, već polako slave porlazak dalje.

60' - Zufi dobro šutira, ali na mestu ja Fabijano.

56' - GOOOLLLL - 3:0 - Kazemiro je strelac posle odličnog "slobodnjaka".

47' - GOOOLLLL - 2:0 - Erera sjajno gađa posle asistencije raspoloženog Brahimija.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

45+5' - KRAJ prvog dela igre - Porto vodi.

45' - Zbog povrede Danila na "Dragau" će se igrati još pet minuta.

33' - Preti Abubakar sa distance, bez promene rezultata.

32' - Bude se gosti, lukav pokušaj Stelera ne pogađa metu.

29' - Bazel dolazi do daha ali još uvek nema šansi za goste.

18' - Strašan sudar golmana Fabijana i Danila. Defanzivac Porta je kolima hitne pomoći već na putu za bolnicu u igri ja Martins Indi. Danilu je fiksiran vrat.

14' - GOOOLLLL - 1:0 vodi Porto golom Brahimija. Sjajan pogodak sa 17 metara iz slobodnog udarca.

10' - Brahimi pada u kaznenom prostoru rivala, ali sudija ostaje nem, ništa od penala.

5' - Početno ispitivanje snaga na startu. Domaći imaju inicijativu, ali bez šansi.

20:30 - Porto večeras igra bez povređenog Džeksona Martineza.

SASTAVI:

Porto: Fabijano, Aleks Sandro, Marakno, Majkon, Danilo, Evandro, Kazemiro, Erera, Brahimi, Abubakar, Teljo

Bazel: Vacik, Džaka, Šar, Samjuel, Safari, Elneni, Frej, Zufi, Gonzales, Gaši, Streler.

Iznad pogledajte tok meča:

Za razliku od duela u Španiji na “Dragau” nije bilo tako zanimljivo. Porto je u duelu sa Bazelom demonstrirao silu - 4:0! Senku na ovaj meč bacila je teška povreda štopera Danila. Golovi domaće ekipe bili su zaista efektni. Porto je igrao lep fudbal i potpuno zasluženo obezbedio plasman među osam najboljih.