KUP KRALJA

RONALDO ŠOU,
Barsa - Real 1:3!

Autor: Dražen Ostojić | 26.02.2013 - 23:20:00h | Komentara: 0

Peti ovosezonski "El klasiko" pripao je Realu, koji je na "Nou Kampu" savladao Barselonu sa 3:1 i uz remi iz Madrida (1:1) se plasirao u finale Kupa kralja.

Kristijano Ronaldo Real Madrid

Sam nadigrao Katalonce: Kristijano Ronaldo | Foto: AP

Naravno. lider Madriđana je bio Kristijano Ronaldo, koji je u senci ostavio svog najvećeg rivala - Lea Mesija. Prvo je nad njim napravljen penal koji je sam realizovao u 13. minutu, a prednost je duplirao u 57. Varan je nokautirao Katalonce golom u 68. minutu, tako da ni pogodak Albe u smiraj meča nije oraspoložio navijače Barselone, koji su čak ubacili i baklju u teren.

Lionel Leo Mesi Barselona

Nije se video na terenu: Lionel Mesi | Foto: Reuters

Interesantno je da je meč uživo posmatrao i ser Aleks Ferguson, čiji Mančester junajted igra u Ligi šampiona upravo sa "kraljevima".
Podsetimo, 30. januara u prvom meču na "Santijago Bernabeu" bilo je 1:1. Barselona je povela preko Seska Fabregasa, ali je izjednačio Rafael Varan, mladi Francuz koji je proglašen za junaka 222. okršaja dva kluba u svim takmičenjima.
U drugom polufinalu Kupa kralja sutra igraju Atletiko Madrid i Sevilja. Madriđani su dobili prvu utakmicu rezultatom 2:1.