TRENER ZVEZDE BESAN POSLE PORAZA U NS

Sa Pinto: Đokić mi ometao decu!

Autor: M. Z. | 27.05.2013 - 07:02:00h | Komentara: 1

Zvezda je odigrala i tu famoznu utakmicu poslednjeg kola JSL protiv Vojvodine sa decom iz omladinskog pogona, koja su popila tri laka komada na ovom gostovanju - 3:0 (1:0).

Misli da je  njegovo  suđenje  bilo smešno:  Sa Pinto u  razgovoru sa glavnim  arbitrom

Misli da je njegovo suđenje bilo smešno: Sa Pinto u razgovoru sa glavnim arbitrom | Foto: Nenad Mihajlović

Golove za Novosađane u meču koga se mnogi, realno, neće sećati izuzev Zvezdinih klinaca, poput Karaklajića, Grujića ili Brajovića, a kojima je utakmica na “Karađorđu” sigurno bila veliki doživljaj, postigli su Abubakar Oumaru iz jedanaesterca u 43, zatim Alivodić u 56. i Trajković u 72. minutu.

Trener Zvezde Rikardo Sa Pinto je posle meča stigao da se požali i na suđenje, tvrdeći da je glavni arbitar Nenad Đokić omeo njegove fudbalere u nameri da pruže bolju partiju. Najviše je tu mislio na trenutak u finišu prvog poluvremena kada je čini se prestrogo dosudio penal za domaćina, posle duela golmana Vesića i Abubakara.

Sporan  jedanaesterac  iz 41. minuta:  Duel Vesića i  Abubakara

Sporan jedanaesterac iz 41. minuta: Duel Vesića i Abubakara | Foto: Nenad Mihajlović

- Prvi utisak mi je da se sudija šalio sa mojim igračima. Izveli smo mlad tim, kao što smo i najavili, i jasno nam je bilo da je Vojvodina kvalitetnija u ovoj situaciji, i da bi nas pobedila i bez pomoći sudije. Nije mi jasno zašto je deliocima pravde na ovom meču bilo potrebno da se ovako ponašaju. Kada je sviran penal, svi na stadionu su se smejali, a igrači su mi i pored toga na poluvremenu govorili da ne mogu da igraju, jer ih sudija stalno ometa u tome – požalio se Sa Pinto.
  • Mil@n Vreme: 27.05.2013 17:13h

Ima li koji sudija da valja za Sa Pinta?