ZVEZDA PRIŠLA PARTIZANU NA TRI BODA

Savićević i Milunović sprečili bruku! Javor pao posle preokreta - 2:1

Autor: M. Z. | 27.02.2013 - 20:46:00h | Komentara: 1

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfalno su otvorili prolećni deo Jelen Super lige. Na "Marakani" je pao Javor i to tek posle preokreta 2:1 (0:0), tako da je jedva sprečena bruka. Gosti su poveli preko Momčilovića, ali su preokret režirali Savićević i Milunović.

Debitovao: Garido Foto: A. Dimitrijević

Upisao trojku na debiju: Garido Foto: A. Dimitrijević

Izabranici Aleksandra Jankovića su teže nego što se očekivalo osvojili čitav plen u okršaju sa Javorom, približivši se tako ljutom rivalu Partizanu na samo tri boda uz meč više. (prim. aut. Partizanov meč s BSK-om odložen zbog lošeg terena)

Posle bledog prvog poluvremena na "Marakani" u kom su mreže mirovale, gosti su prvi našli put do mreže. Momčilović je u 52. minutu matirao Bajkovića na opšte zaprepašćenje prisutnih 16.784 navijača koliko se nalazilo na stadionu.

Ipak, fudbaleri Zvezde nisu pali, već su uspeli da se vrate u život. Radost gostiju iz Ivanjice trajala je svega pet minuta. Vukan Savićević se posle dodavanja sa Mudrinskim našao pred golom iskosa sa leve strane, sačuvao mirnoću i rutinski pogodio donji desni ugao za 1:1, a već u 62. minutu bilo je 2:1. Janković je napravio pravi potez ubacivanjem Milunovića koji je posle promašene prve šanse opravdao ukazano poverenje i doneo preokret crveno-belima i važna tri boda pred nastavak trke s Partizanom.

Za crveno-bele je debitovao Garido, koji je zauzeo mesto u startnoj postavi.

• Delije Brcko Vreme: 28.02.2013 13:15h