TITULA NE MENJA VLASNIKA

Sevilja ponovo osvojila Ligu Evrope!

Autor: Tanjug | 27.05.2015 - 22:56:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Sevilje odbranili su trofej Lige Evrope, pošto su večeras u Varšavi pobedili ukrajinski Dnjepar sa 3:2 (2:2).

Sledeće sezone, Sevilju gledamo u Ligi šampiona

Sledeće sezone, Sevilju gledamo u Ligi šampiona | Foto: Profimedia.rs

Junak veoma zanimljive utakmice na Naciolnalnom stadionu u Varšavi bio je dvostruki strelac Karlos Baka u 31. i 73. minutu, pogodak je dao i njegov saigrač Gregož Krihovijak u 28, dok su golove za Dnjepar postigli Nikola Kalinić u 7. i Ruslan Rotan u 44.

Sevilja je na taj način postala najuspešniji tim u drugom po redu evropskom takmičenju jer je po četvrti put prigrabila trofej, sve u poslednjih devet godina (2006, 2007, 2014, 2015).

Dnjepar se pokazao kao nezgodan i čvrst protivnik, ali je španski tim još jednom potvrdio da mu leži Liga Evrope.

Ukrajinci su došli u vođstvo već na startu meča kada je Kalinić dobio vazdušni duel sa odbranom Sevilje, Brazilac Mateus je centrirao, a hrvatski naopadač neometan sa pet metara glavom doneo prednost.

Zadovoljni navijači Sevilje

Zadovoljni navijači Sevilje | Foto: Profimedia.rs

Slavlje fudbalera Dnjepra se još nije smirilo, a Sevilja je u roku od samo tri minuta preokrenula rezultat.
Prvo je posle kornera i gužve u kaznenom prostoru Dnjepra Krihovjak izjednačio, a u sledećem napadu Baka je posle odličnog pasa Rejesa umakao odbrani i lako zaobišao golmana Bojka.

Uporni ukrajinski tim nije se predao, pa je Rotan pogodio gol odličnim udarcem iz slobodnjaka za 2:2.

U drugom poluvremenu nije viđeno previše lepog fudbala, a prelomni trenutak desio se u 73. minutu kada je Baka ponovo pobegao odbrani Dnjepra i novim pogotkom timu doneo veliko slavlje.

Ekipa Unaija Emerija će naredne sezone igrati u Ligi šampiona, što je izborila kao pobednik Lige Evrope.