ZAKUVALO SE

Siti pred eliminacijom, Real pao u Dortmundu!

Autor: S. R. | 24.10.2012 - 22:28:00h | Komentara: 0

Silni milioni uloženi u tim možda daju rezultata u engleskom prvenstvu, ali Evropa je neka sasvim druga priča. Mančester siti nalazi se pred eliminaciom iz grupne faze Lige šampiona, pošto je meru „građanima“ u Amsterdamu uzeo Ajaks (3:1).

Liga šampiona

Siem de Jong

Siti je prvi stigao do vođstva u 21. minutu preko Nasrija i niko nije mogao da nasluti kakav se preokret "kopljanika" sprema u nastavku.

Prvo je De Jong u poslednjem minutu prvog dela igre izjednačio, da bi Moisander (57) i Eriksen (67) doneli veliku radost domaćim navijačima u "Amsterdam areni".

Nema prolaza kroz odbranu

Nema prolaza kroz odbranu "Milionera"

Real Madrid nije uvećao svoj skor pobeda u Nemačkoj na dva, jer je u sredu uveče naleteo na nepremostivu prepreku u vidu šampiona Bundeslige - Borusije Dortmund (2:1).

"Milioneri" su sada lideri tabele grupe D, čime su potvrdili da i te kako imaju "šlifa" za najprestižnije klupsko takmičenje u Evropi.
Borusiju su do trijumfa predvodili Levandovski i Šmelcer, dok je za "kraljevski klub" jedini pogodak postigao Kristijano Ronaldo.

Zlatan Ibrahimović

Na krilima Zlatana Ibrahimovića, PSŽ je protutnjao Zagrebom i savladao Dinamo sa rutinskih 2:0.

U okviru iste grupe, Porto je teškom mukom pobedio borbeni Dinamo iz Kijeva sa 3:2. Istakao se Martinez, strelac dva pogotka.

Milan je nastavio da posrće na svim frontovima. Malaga je sa minimalnih 1:0 slavila na domaćem terenu i sa maksimalnih devet bodova ulazi u drugi krug takmičenja po grupama.

U prvom meču dana, Zenit je greškom našeg Laneta Jovanovića (skrivio penal) slavio minimalnim rezultatom protiv Anderlehta i ostao u trci za prva dva mesta koja vode u osminu finala Lige šampiona.

Najviše iznenađenja viđeno je u grupi B. Arsenal je neprijatno iznenadio svoje pristalice porazom od Šalke (0:2). Oba gola postignuta su u završnici meča i to preko Huntelara i Afelaja.

Veliki posao uradio je Olimpijakos, koji je uspeo da nadoknadi minus od jednog gola na gostovanju Monpeljeu (1:2), a novi heroj Pireja zove se Mitroglu, strelac pobedonosnog gola u 90. minutu.