PARTIZAN PREKO RADA DO POLUFINALA KUPA - 0:1 (0:1)

Škuletić vodi ka duploj kruni

Autor: P. Milovanović | 04.12.2014 - 07:00:00h | Komentara: 0

Sa Partizanom nema šale! Aktuelni lider Superlige precrtao je Rad u četvrtfinalu Kupa Srbije na Vračaru - 0:1 (0:1), ne dozvolivši “građevinarima” da posle eliminacije Crvene zvezde režiraju još jedno čudo. Radove nade ubio je Petar Škuletić, golom iz penala u 45. minutu, nakon što je Miloš Marković prethodno oborio Nikolu Ninkovića i zaradio direktan crveni karton.

Gol-mašina: Petar Škuletić

Gol-mašina: Petar Škuletić | Foto: Marko Metlaš

Prvo poluvreme na Vračaru bilo je idealno za popodnevnu dremku, jer na terenu, ama baš ništa nije bilo vredno pomena. Ipak, trenutak odluke dogodio se nekoliko sekundi pred sudijski zvižduk za odlazak na odmor. Marković je oborio Ninkovića u kaznenom prostoru, a Škuletić je bio precizan sa “kreča”, čime je stigao do 19. gola ove sezone u svim takmičenjima.
Ni u drugom poluvremenu nije bilo boljeg fudbala, pa je Škuletić ostao jedini strelac na meču.

- Gledano sa moje pozicije, penal uopšte nije bio sporan, a crveni je već odluka sudije. Pravilo poslednjeg igrača je ponekad prestrogo, ali je pravilo. Imali smo teške uslove na Vračaru, na izmaku smo snaga. Igračima svaka čast. Svesni smo da će na proleće biti stvari koje su se dešavale u prethodno vreme - rekao je trener Partizana Marko Nikolić.
Crno-belima je ovo prvi put posle tri godine da su se plasirali u polufinale Kupa!