Slavoljub Srnić šokirao Partizan, Kup ide na Brdo!

Autor: M.R. | 20.05.2015 - 23:04:00h | Komentara: 0

Čukarički slavio na stadionu “Rajko Mitić” - 1:0.

Finale Kupa

Finale Kupa | Foto: A. Dimitrijević

Finale Kupa

Nova istorija je ispisana! Trud i ulaganje se ipak, isplate pa i u srpskom fudbalu. Čukarički je šokirao Partizan u finalu Kupa i stigao do trofeja najmasovnijeg takmičenja - 1:0.
Jedini gol na meču delo je Slavoljuba Srnića u 39. minutu. Mladi vezista je iskoristio totalnu konfuziju u odbrani tima iz Humske i doneo prednost ispostaviće se na kraju i trijumf svom timu. Partizan potpuno nemoćan, nisu mogli crno-beli večeras da stvore nijednu pravu šansu. Posle tog 39. minuta kao da je sve stalo. Izabranici Vladana Milojevića su sasvim zasluženo stigli do prvog trofeja u istoriji. Slavlje na Banovom Brdu može da počne!

Brđani krupnim koracima kaze ka vrhu srpskog fudbala.

Osvajači Kupa Srbije

Osvajači Kupa Srbije | Foto: A. Dimitrijević

Desni bek Čukaričkog nije krio oduševljenje posle velike pobede.

- Trijumf posvećujem porodici ali i navijačima ("Delijama") sa severa. Crvena zvezde im nije donela Kup, ali jesu njena deca iz Čukaričkog - rekao je Stojković.

- Nisu sportski podneli poraz navijači Partizana. Lomili su stolice na istoku, a  i uprava kluba se našla na udaru.

90+4' - KRAJ! Čuka osvaja Kup!

92' - Nova šansa za Partizan u samoj završnici, Babović pokušava makazicama ali nema gola.

91' - Imao je priliku Brašanac ali lopta odlazi pored gola.

90' - Igraće se još četiri minuta.

90' - Slavoljub Srnić izlazi iz igre na terenu je Mandić.

86' - Gužva u samoj završnici meča. Drinčić je zaradio žuti karton zbog faula nad Srnićem, a onda je iskusni vezista razmenio i nekoliko teških reči sa strelcem jedinog gola na meču.

83' - Iz igre izlazi kapiten Matić, na teren će Pavlović. Dugo je iskusni vezista ostao na terenu i zaradio je žuti karton.

82' - Žuti karton za Ninkovića.

Finale Kupa

70' - Teren napušta Grbić, u igri je Ninković.

67' - Žuti karton za golmana Čukaričkog Stevanovića zbog odugovlačenja.

66' - Volkov je povređen, u igri je Vulićević.

65' - Pokušao je Kojić ali je njegov šut izblokiran.

64' - Izlazi iz igre Regan na teren će Todorović.

64' - Žuti karton za Ostojić.

Finale Kupa

Finale Kupa | Foto: M. Metlaš

61' - Strašne makazice Stojiljkovća, odličan pokušaj ali lopta odlazi pored gola Partizana.

58' - Žuti karton za Slavoljuba Srnića posle oštrog starta nad Grbićem.

54' - Drinčić tuče iz slobodnjaka, lopta odlazi preko gola.

45' - Meč je nastavljen.

45' - KRAJ prvog poluvremena - Čuka vodi sa 1:0.

39' - GOOOLLLL - Čukarički vodi, strelac je Slavoljub Srnića.

33' - Nekoliko dobrih driblinga ali loš udarac Stefana Babovića.

29' - Prvi žuti karton u ekipi Partizana zaradio je Balažic.

Finale Kupa

Finale Kupa | Foto: facebook

24' - Branko Ilić pokušava glavom posle kornera, lopta odlazi pored gola.

17' - Još jednom preti Matić sa distance, Živković je na mestu.

16' - Velika šansa za Brđane, lopta je u kaznenom prostoru Partizana stigla  do Stojiljkovića. Napadač se odlično zagradio, dobro šutirao ali je stativa spasila Živkovića.

14' - Čukarički se neće večeras braniti, ekipa Vladana Milojevića igra otvoreno na startu utakmice.

9' - Žuti karton za Rajka Brežančića. Levi bek Brđana je srušio Živkovića i zaradio javnu opemenu.

5' - Tuče Matić iz daljine, nema opasnosti po gol Živkovića.

3' - Pobegao je odbrani Čuke Grbić ali je usledilo očajno dodavanje napadača Partizana.

1' - Meč je počeo!

FK Partizan

Zagrevanje pred meč: FK Partizan | Foto: FK Partizan

- Partizan igra za 13. a Čuka za prvi trofej u Kupu.

- Trenutno je oko 5000 navijača na stadionu "Rajko Mitić".

- Prvi meč sa Čukaričkim ove sezone Partizan je pobedio sa 4:2, dok je utakmica na Banovom Brdu završena remijem (2:2).

- Sudija Vlado Glođović i njegovi pomoćnici za večeras imaju specijalne dresove:

Dres

Dres | Foto: FSS.RS

SASTAVI:

ČUKARIČKI: Stevanović – Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić – Regan, D. Srnić – S. Srnić, Matić, Bojić – Stojiljković.
PARTIZAN: Ž. Živković – Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov – Drinčić – A. Živković, Brašanac, Babović, S. Ilić – Grbić.

Vladan Milojević

Hoće Kup: Vladan Milojević

Partizan za duplu krunu, Čuka za istoriju! Na stadionu “Rajko Mitić” dve crno-bele ekipe će se večeras boriti za trofej namenjen pobedniku kupu.

Ostaje i naredne  sezone: Saša Ilić

Napada Kup: Saša Ilić | Foto: Marko Metlaš