alo.rs Fudbal

PRIMERA

Sosijedadu pripao derbi Baskije, "poker" Barse

Autor: Tanjug | 05.01.2014 - 22:45:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Sosijedada savladali su na domaćem terenu ekipu Atletika Bilbao sa 2:0, u preostaloj današnjoj utakmici 18. kola prvenstva Španije.

Pokazali ko je gazda u Španiji: Fudbaleri Barselone

Derbi Baskije u San Sebastijanu zasluženo je pripao domaćinu, koji je većim delom susreta igrao bolje, stvorio više povoljnih šansi i na kraju slavio golovima postignutim u finišu prvog poluvremena i u trećem minutu sudijske nadoknade.
Sosijedad je zabeležio devetu pobedu ove sezone i približio se na bod večerašnjem protivniku, četvrtoplasiranom na tabeli, na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ranije večeras Osasuna je u Pamploni pobedila Espanjol sa 1:0 i osvojila bodove za beg iz opasne zone, Sevilja je kod kuće bila sigurna protiv Hetafea (3:0), a Barselona protiv Elčea (4:0).

Sosijedad - Atletik Bilbao 2:0 (Grizman 43, Gutijerez 90+3)
Osasuna - Espanjol 1:0 (Alvaro 33)
Barselona - Elče 4:0 (Sančez 7, 63, 69, Pedro 16)
Sevilja - Hetafe 3:0 (Vitolo 34, Baka 55, Rakitić 77)
Odigrano u subotu: Malaga - Atletiko Madrid 0:1, Valjadolid - Betis 0:0, Almerija - Granada 3:0, Valensija - Levante 2:0.
Sutra se sastaju Real Madrid - Selta i Rajo Valjekano - Viljareal.
Tabela: Barselona i Atletiko Madrid po 49 bodova, Real Madrid 41, Atletik Bilbao 33, Sosijedad 32, Sevilja 29, Viljareal 28, Valensija i Hetafe po 23, itd.