Autor: M. Rangelov | 20.06.2015 - 09:39:00h | Komentara: 9

I to u fudbalu! Brazil je pao u finalu posle produžetaka - 2:1!

Radost do nebe :

Radost do nebe : "orlići" | Foto: Tanjug/ AP

Čudesno! Srbija je šampion sveta u fudbalu. Veliki i moćni Brazil je pao u finalu (2:1 posle pordužetaka). Oni nisu "orlići" oni su "kondori". Izabranici Veljka Paunovića su još jednom pokazali da imaju ogromno srce.

Golom Nemanje Maksimovića u 118. minutu popeli smo se na krov sveta.

Momci, svaka čast, vidimo se na balkonu!

- Predrag Rajković je proglašen za najboljeg golmana šampionata!

- Pogledajte kako je porodica Šaponjić proslavila osvajanje SP!

- Slavi se i na ulicama Beograda!

- Čestitke stižu za sa svih strana - neke baš drage a i neke manje drage.

Zaslužena radost:

Zaslužena radost: "Orlići" | Foto: Tanjug/ AP

TOK UTAKMICE:

Drugi produžetak:

- KRAJ! SRBIJA JE ŠAMPION SVETA U FUDBALU!

118' - GOOOOOOLLLLLLLLLLLL - Srbija vodi golom Nemanje Maksimovića! Sjajno dodavanje Živkovića i odlična realizacija mladog veziste.

114' - Žuti karton za Vukašina Jovanovića.

112' - "Bomba" Žoaa Pedra, Rajković ponovo fantastično brani.

108' - Makismović je odlično šutirao posle dodavanja Jovanovića, lopta odlazi tik iznad prečke.

105' - Počeo je i ovaj period igre.

Nemanja Maksimović

Nemanja Maksimović | Foto: Tanjug/ AP

Prvi produžetak:

105' - Kraj prvog produžetka!

105' - Drama pred golom Srbije, imali smo mnogo sreće. "Bilijar" u kaznenom prostoru ali smo uspeli da se odbranimo.

100' - Živković loše izvodi još jedan "slobodnjak".

Pljusak u Ouklendu

Pljusak u Ouklendu | Foto: printscreen

94' - Umesto Ivana Šaponjića na teren ide Stefan Ilić.

90' - Meč je nastavljen.

"Orlići" | Foto: Tanjug/ AP

90+3' - Kraj meča - 1:1! "Orlići" ponovo igraju produžetke.

90+2' - Rajković čuva Srbiju! Odličan slobodnjak rivala, ali mladi čuvar mreže fantastično interveniše.

Srđan Babić | Foto: Tanjug/ AP

82' - Teren napušta Milinković-Savića u igru će Vukašin Jovanović.

78' - Fantastična odbrana Rajkovića posle pokušaja "karioka".

75' - Iz igre izlazi Mandić na terenu je Gaćinović.

73' - GOOOLLLL - brzo je uzvratio Brazil preko rezerviste Pereire.

70' - GOOOLLLLL - Srbija vodi strelac je Staniša Mandić! Makismović je zavrnuo u sredinu a odlični napadač glavom prosledio loptu u mrežu!

"Orlići" u napadu | Foto: Tanjug/ AP

- Pogledajte kako porodica Ivana Šaponjića prati finale!

65' - Giljerme je ponovo tukao sa distance, imali smo dosta sreće.

60' - Sjajna akcija Srbije, ali šut Gajića je zaustavio golman rivala.

49' - Imali smo mnogo sreće, gužva pred golom Srbije, Danilo šalje loptu preko prečke.

45' - Meč je nastavljen!

45+2' - Velika prilika za Srbiju! Uigrana akcija posle kornera, Milinković-Savić je sa svega nekoliko metara glavom šutirao direktno u golmana.

45' - Još jedan loš prekid Živkovića.

41' - Šteta, solidna akcija naše ekipe, Šaponjiću je u ključnom trenutku pobegla lopta.

Dalje nećeš moći: "Orlići" zaustavljaju neugodnog Giljermea | Foto: Tanjug/ AP

36' - Boskilja odlično pokušava sa distance, srećom njegova "bomba" odlazi preko gola.

33' - Prvi šut Srbije na gol rivala. Gajić je probao sa preko 30 metara, ali lak posao za golmana "karioka".

30' - Andrija Živković loše tuče iz "slobodnjaka".

Nemanja Antonov| Foto: Tanjug/ AP

24' - Posle solidnog napada Srbije usledila je brza kontra "karioka", naši momci su uspeli da izbace loptu u korner.

21' - Imali smo sreće posle kornera, Lusao je bio potpuno sam ali je loše pokušao glavom.

20' - Još jednom je Rajković bio na mukama. Žezus je odlično šutirao, ali je naš kapiten ponovo odlično odbranio.

"Orlići"| Foto: Tanjug/ AP

10' - Odličan udarac Žana sa oko 20 metara, ali još bolja odbrana Rajkovića.

5' - Dobar početak Srbije, drže loptu naši momci, hrabro su ušli u susret.

3' - Gajić mirno interveniše ispred napadača "karioka". Rajković lako skuplja loptu koju mu je desni bek prosledio glavom.

1' - Meč je počeo!

- Utakmicu sudi Fahad al Mirdasi.

Pozdrav kapitena | Foto: printscreen

- Kapiten Rajković drži govor pred start meča.

Ponosno pevaju himnu: "Orlići" | Foto: printscreen

- Predrag Rajković je trenutno najbolji golman turnira. Na šest utakmica kapiten Srbije zaustavio je čak 20 pokušaja rivala.

Šaponjić

Od prvog minuta na terenu: Ivan Šaponjić | Foto: Profimedia

SASTAVI:

SRBIJA: Rajković, Gajić, Babić, Veljković, Antonov Zdjelar, Milinković-Savić,
Maksimović, Živković, Mandić. Šaponjić

BRAZIL: Žan, Žoao Pedro, Marlon, Lusao, Žorž, Danilo, Jaja,
Markos Giljerme, Boskilija, Gabrijel Žezus, Žan Karlos.

Paunovićev adut: Andrija Živković

Paunovićev adut: Andrija Živković | Foto: Profimedia

Budilnik je već uveliko zvonio! Subota, prvi dan vikenda, tmurno, kišovito vreme idealno za dugo spavanje, ali... Jutros je naša zemlja ustala sa petlovima i to zbog “orlića”. Pa niko nije lud da porpusti juriš naših klinaca na titulu prvaka sveta. Poslednja prepreka na trijumfalnom putu je petostruki omladinski šampion sveta - Brazil. Selektor Veljko Paunović hrabro ulazi u ovaj meč od prvog minuta na terenu će biti zlatni džoker Ivan Šaponjić.

Selektor omladinaca: Veljko Paunović

• nele011 Vreme: 20.06.2015 10:03h

...srdacan pozdrav za kolarova i ivanovica....

• Srbin Vreme: 20.06.2015 10:13h

Da li je ovu utakmicu gledala g dja Merkel?

• tika Vreme: 20.06.2015 10:19h