„ORLIĆI“ ISPUSTILI POBEDU PROTIV UKRAJINE - 1:1

Srbija remijem u odbranu titule!

Autor: Ekipa Alo! | 20.07.2014 - 07:02:00h | Komentara: 0

Uprkos znatno boljoj igri tokom većeg dela meča, mlada reprezentacija Srbije nije uspela da zabeleži pobedu protiv Ukrajine na startu Evropskog prvenstva u Mađarskoj - 1:1.

Luka Jović je s  klupe uneo živost  u igri „orlića“

Luka Jović je s klupe uneo živost u igri „orlića“ | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Ukrajinci su poveli već posle prve akcije na utakmici, kada se u petercu „orlića“ najbolje snašao Mikita Burda i bez problema savaldao golmana Rajkovića.

Naši momci su tek u nastavku došli do prave igre, a ona je krunisana izjednačujućim pogotkom u 7. minutu preko Nemanje Maksimovića.
Izabranici Veljka Paunovića su od tog trenutka preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom i stvarali šanse, dok protivnik osim indirektnog udarca sa samo nekoliko metara nije pretvorio u gol.
Prvo je rezervista i najmlađi član našeg tima Luka Jović zatresao stativu posle sjajnog volej udarca, da bi koji minut kasnije i Danilo Pantić bio u prilici da donese ceo plen našem timu, ali je i njegov udarac završio samo na stativi.

Andrija Živković

Andrija Živković | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Srbija je tako osvojila bod na otvaranju šampionata, a u drugom kolu je očekuje tim Nemačke koji je u prvoj rundi bio bolji od selekcije Bugarske 3:0.