Autor: M. Rangelov | 06.06.2015 - 22:50:00h | Komentara: 0

Katalonci nadigrali Juventus i popeli se na krov Evrope - 3:1!

Luis Suarez

Luis Suarez | Foto: Tanjug/ AP

Barseloni zaista niko ne može ništa! Mesi i drugovi su na krovu Evrope! Tripleta stiže u Kataloniju. U finalu Lige šampiona Barsa je nadigrala Juventus - 3:1 .

Barselon finale Lige šampiona Pehar 06062015

| Foto: Tanjug/AP

Prštalo je na sve strane večeras u Berlinu. Ekipa Luisa Enrikea jeste opravdala ulogu favorita, ali daleko od toga da su se torinski crno-beli predali bez borbe. Dali su sve od sebe Pirlo i drugovi. Bufon je branio kao u transu. Pogba je povezao redove svog tima. Dovoljno za pobedu nad bilo kojom drugom ekipom, ali ne i nad Barsom. Mesi nije postigao gol, ali... Jedan njegov maestralan prodor rešio je susret. Nanizao je Leo nekoliko igrača, odlično šutirao, Bufon je morao kratko da odbije loptu na koju je natrčao Suarez. Gol za pobedu i titulu šampiona Evrope!

Finale, Lige šampiona

Finale, Lige šampiona | Foto: Tanjug/ AP

Prvo poluvreme stalo je u svega četiri minuta. Maestralno dodavanje Inijeste za Rakitića donelo je ranu prednost Barseloni. I to je to. Pretili su i jedni i drugi ali mreže su mirovale.
U nastavku Juve je dodao gas, Morata je postigao gol, crno-beli su krenuli u totalno ofanzivu i loše prošli. Taman kad se činilo da mogu ozbiljnije da ugroze rivala sevnula je kontra u 68. minutu. Katalonci su do kraja rutinski sačuvali prednost. U 97. minutu Nejmar je postavio konačnih 3:1!
“Ušati” pehar se iz Madrida seli u Barselonu.

Suze legendarnog Pirla govore sve:

Finale, Liga šampiona

Finale, Liga šampiona | Foto: Tanjug/ AP

Poslednji put u Barsinom dresu: Ćavi ulazi u igru | Foto: Tanjug/ AP

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme:

97' - GOOOLLLL - Nejmar stavlja tačku na pobedu Barselone!

90' - Čakir je meč produžio pet minuta.

89' - Markisio sa distance, na mestu je Ter Štegen.

75' - Patris Evra je bio pred golom Barse, Ter Štegen je na mestu.

72' - Barselonin gol je poništen. Nejmar je zatresao mrežu, ali je pre toga igrao rukom.

68' - GOOOOLLLL - Barsa ponovo vodi! Strelac je Suarez! Mesi je dobro driblao, Bufon kratko odbio do Urugvajca. Barseloninom napadaču nije bilo teško da zatrese mrežu.

65' - I Pogba tuče sa distance, lak posao za Ter Štegena.

63' - Juventus sve bolji. Šut je oprobao Tevez, dobar pokušaj ali lopta odlazi preko gola.

54' - GOOOOLLLL - Juve je izjednačio! Tevez je šutirao iz okreta, Ter Štegen odbranio, ali je odbitak Morata lako sproveo u mrežu - 1:1!

51' -  I Mesi je oprobao udarac posle duplog pasa sa Suarezom, lopta odlazi preko prečke.

49' - Sevnula je kontra Barse, Rakitić za Suareza, Urugvajac šutira u bliži ugao. Bufon još jednom čuva Juve! Bravura legendarnog Điđija.

45' - Meč je nastavljen.

- Evo slika koje su obeležile prvo poluvreme:

Finale, Lige šampiona | Foto: Liga šampiona

- Ono kad potrošiš celu platu da dođeš na finale LŠ, a doživiš ovo:

- Jedna sjajna fotka stiže iz Amerike! Finalisti NBA lige, igrači Golden Stejta sa velikom pažnjom gledaju Ligu šampiona. Harison Barns i Leandro Barbosa i tokom treninga prate duel Barse i Juvea.

Golden Stejt

Golden Stejt | Foto: Twitter

Ivan Rakitić

Ivan Rakitić vara Bufona | Foto: Tanjug/ AP

45' - KRAJ prvog poluvremena, Barselona vodi golom Rakitića.

40' - Suarez šutira iz velike udaljenosti, Bufon je ponovo na mestu.

Pol Pogba i Leo Mesi

Pol Pogba i Leo Mesi | Foto: Tanjug/ AP

36' - Pogba pada u kaznenom prostoru Katalonaca posle duela sa Maskeranom. Sudija Čakir ostaje nem, veliki protesti igrača Juventusa! Sigurni su da je bio penal.

25' - Prava bomba Markisija iz daljine, lopta odlazi tik preko stative gola Barse.

20' - Dani Alves je ponizio Vidala.

13' - Velika prilika za Barsu. Dodavanje Suareza za Danija Alveša, Brazilac šutira ali Bufon sjajno interveniše.

8' - Prva prilika za Juventus. Morata odično dribla, dodavanje za Vidala, ali Čileanac tuče preko gola.

4' - GOOOOLLLLL - Kakav start Barselone, Inijesta do Raktića koji rutinski pogađa mrežu Bufona - 1:0!

1' - Meč je počeo!

20:25 - Lepša strana finala:

20:20 - Utakmicu sudi turski arbitar Čakir.

Cakir

Cunejt Čakir | Foto: Profimedia

20:15 - A evo i Realove startne postave za večerašnji meč. Ups... Ronaldo i drugovi su ispred malih ekrana:

20:10 - Velike ovacije za legendarnog Del Pjera:

AlesandroDel Pjero

AlesandroDel Pjero | Foto: Tanjug/ AP

20:05 - Za ovo će se večeras boriti Barsa i Juve:

20:00 - Zagrevanja za finale polako počinje, još 45 minuta ostalo je do početka spektakla.

19:45 - Pozicije na teren:

19:40 - Evo i sastava timova za večerašnji meč:

Barselona: Ter Štegen, Alveš. Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Rakitić, Nejmar, Mesi, Suarez

Juventus: Bufon, Lihtštajner, Barzalji, Bonući, Evra, Pirlo, Markisio, Pogba, Vidal, Tevez, Morata

19:35 - On je spreman, a Vi?:

19:30 - "Svi pričaju da je Barsa favorit, ali italijanski tim nikada ne treba otpisati" - rekao je legendarni as Juventusa, Zinedin Zidan.

19:25 - A evo i Juveove svlačionice:

19:23 - Evo prilike da zavirite u svlačionicu Barselone:

19:20 - Berlin je večeras centar fudbalskog sveta:

Finale, Liga šampiona | Foto: Profimedia

19:10 - Ovako će izgledati koreografije navijača:

Cela sezona staje u 90. minuta. I jedni i drugi su već uradili mnogo toga (Titula i domaći Kup), ali... Ni jedni ni druge se neće time zadovoljiti. A i žašto bi? Stigli su na korak od titule šampiona Evrope, od “ušatog” pehara ih deli samo jedan meč. Barsa je večeras veliki favorit. Trio Mesi- Suarez - Nejmar melje! Bez povređenog Kijelinija Juve na prvi pogled ima mršave šanse. Ipak, što bi se reklo lopta je okrugla. Jedno je sigurno - pred ljubiteljima fudbala je meč koji se čeka cele godine. Oči celog sveta uprte su u Berlin .