RUMUNI SE PROVUKLI

Steaua kroz "iglene uši" do duela s Partizanom!

Autor: Tanjug | 22.07.2015 - 22:37:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Steaue plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona iako su večeras na domaćem terenu, u revanš utakmici 2. kola, izgubili od ekipe slovačkog Trenčina sa 3:2.

Zoran Milinković

Sprema takriku za rumune: Zoran Milinković, trener Partizana | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Prvi meč u gostima Steaua je dobila rezultatom 2:0. Na stadionu u Bukureštu na pomolu je bilo veliko iznenađenje pošto je slovački tim na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Brazilca Moraeša u 13. i Bera u 21. minutu.

Rumunski prvak uspeo je da izjednači rezultat u nastavku preko Munirua u 57. i Tadea u 60. minutu iz penala, posao mu je olakšan kada je srpski defanzivac Milan Rundić morao van terena zbog dva žuta kartona, međutim, Moraeš je još jednom zatrešao mrežu u 84. minutu i potom je u završnici viđena dramatična borba.

Slovaci su sa desetoricom svim silama nastojali da dođu do još jednog pogotka koji bi ih odveo u narednu rundu, medjutim, golman domaćih Kojočaru uspeo je da sačuva mrežu, pa je Trenčin postigao zasluženu, ali "Pirovu pobedu".

Prva utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona izmedju Steaue i Partizana igra se 28. ili 29. jula u Bukureštu, a revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.