POKISLI

Teško nama u Skoplju!

Autor: Dražen Ostojić | 12.10.2012 - 23:20:00h | Komentara: 3

Reprezentacija Srbije poražena je od Belgije sa 3:0 u meču 3. kola A grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu, koji je sinoć pred 20.000 gledalaca odigran na "Marakani".

Siniša Mihajlović

Pokisao: Siniša Mihajlović | Foto: Aleksandar Dimitrijević

KRAJ - Srbija je poražena od Belgije sa 3:0 i posle 3. kola zauzima treće mesto u A grupi kvalifikacija za naredni Mondijal.

90. MINUT - GOOOOOL! 0:3! Vertongen sjajno pronalazi Miralasa, koji je možda bio u ofsajdu, ali sudija Kralovec je ostao nem - 3:0 za "đavole"!

88. MINUT - Druga izmena u redovima Belgije. Umesto De Brujna ušao je Miralas, fudbaler Evertona, koji je prošle godine bio najbolji igrač grčkog šampionata (igrao za Olimpijakos).

81. MINUT - Poslednja izmena u našem timu, Dejan Lekić menja Dušana Tadića.

80. MINUT - Igrači Srbije polako padaju u igri. Smenjuju se poluprilike na obe strane...

68. MINUT - GOOOOOL! 0:2! De Brujn je utišao "Marakanu". Sam je izbio ispred Brkića i nije mu bilo teško da udvostruči prednost gostiju plasiravši loptu pored našeg golmana.

67. MINUT - Zoran Tošić napušta igru, umesto njega ulazi debitant Alen Stevanović.

61. MINUT - Sa tribina se ori: "'Ajmo, 'ajde, svi u napad"!

58. MINUT - Samo što je ušao u igru, Mertens je imao gol šansu, ali na sreću njegov lob preko Brkića završio je pored gola.

57. MINUT - Prva izmena i kod "orlova". Marko Šćepović menja Filipa Đuričića.

56. MINUT - Mertens beleži svoj 14. nastup za Belgiju. Ulazi umesto Azara.

52. MINUT - Brkić je spasio Srbiju! U situaciji jedan na jedan sa Azarom naš golman izlazi kao pobednik.

48. MINUT - Žuti karton za Kolarova, koji je samo neki sekund ranije, iz slobodnjaka, zatresao mrežu Belgijanaca, ali sa spoljne strane.

46. MINUT - Uz taktove pesme "Marš na Drinu" naši reprezentativci su krenuli po izjednačenje.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Sudija Kralovec ni sekund nije produžio prvi deo igre. Gosti na odmor odlaze sa minimalnom prednošću, iako je utisak da su "orlovi" bili bolji u prvih 45. minuta.

34. MINUT - GOOOOOL! 0:1! Posle milimetarski preciznog centaršuta De Brujna sa desne strane, Benteke beži Ivanoviću i glavom matira Brkića.

Benteke

Trenutak kada je Benteke načeo "orlove" | Foto: Aleksandar Dimitrijević

32. MINUT - Posle kornera Zorana Tošića, Milan Biševac hvata loptu "na prvu" desnom nogom, ali ona, na žalost, prolazi tik iznad gornjeg desnog ugla golmana Belgijanaca.

18. MINUT - Na severnoj strani "Marakane" transparent: "Prijatelju, prijatelju, marš u p***u materinu" uz skandiranje: "Tole, lopove"!

17. MINUT - Prva šansa za Belgiju. De Brujn je odlično proigrao Bentekea, ali je Brkić solidan šut iskosa sa desetak metara odbio u korner, posle koga Belgijanci nisu bili opasni. Inače, ovom napadu gostiju prethodila je četvrta gol šansa za "orlove", ali je Ivanović zakasnio za delić sekunde na centaršut Tošića.

7. MINUT - Sjajna akcija "orlova" koji napadaju od samog početka meča. Lazar Marković je driblingom izbacio Vitsela, uposlio Tadića na desnoj strani, ali Kurtoa brani šut našeg napadača.

2. MINUT - Stativa! Zoran Tošić je prevario svog čuvara Vertongena, sjajno šutirao, Kurtoa je bio nemoćan, ali je lopta udarila u desnu stativu golmana belgijskog tima.

1. MINUT - Početni udarac izvela je selekcija Belgije. Aplauzima su pozdravljene obe himne, iako se tokom intoniranja belgijske čuo i poneki zvižduk. Prilikom izlaska na teren "orlovi" su pozdravljeni ovacijama, a Belgijanci zvižducima oko 20.000 gledalaca na najvećem srpskom stadionu.