OSMINA FINALA LŠ

Veče remija, Čelsi i Bajern bliži prolazu!

Autor: M.R | 17.02.2015 - 22:15:00h | Komentara: 0

Naš Ivanović postigao jedini gol za Murinjove "plavce" protiv PSŽ-a (1:1), Bajern nije uspeo da savlada žilavi Šahtjor (0:0).

Stamford

Konačno smo i to dočekali - nastavak takmičenja u Ligi šampiona!

Prvi mečevi osmine finala LŠ i nisu baš opravdali očekivanja! PSŽ i Čelsi su odigrali solidan susret ali ne spektakularan. Murinjovi momci Pariz napuštaju sa više nego zadovoljavajućih 1:1. Čini se da je domaća ekipa bila bliža pobedi, ali je sjajni golman "plavaca" Kurtoa odbranio nekoliko "zicera". Gol za Čelsi postigao je naš Ivanović u 36 minutu, dok je strelac za tim Lorana Blana bio Kavani u 54. minutu. Naš Nemanja Matić je kao i Bane Ivanović na terenu proveo svih 90 minuta.

Šahtjor i Bajern su odigrali više nego nervozan meč. Vodila se velika borba na sredini terena, a tokom celog susreta nije bilo izglednijih prilika. I jedni i drugi su ovaj duel odigrali više nego oprezno.

Revanš mečevi su na programu 11. marta.

Tok utakmica:

SASTAVI:

PSŽ: Sirigu, Maksvel, markinjoš, Silva, Van der Vil, Matuidi, Luiza, Verati, Kavani, Ibrahimović, Laveci

Čelsi: Kurtoa, Aspilikueta, Teri, Kejhil, Ivanović, Matić, Fabregas, Azar, Ramirez, Vilijan, Košta
19:55 - Za Čelsi večeras neće igrati samo povređeni Obi Mikel

19:58 - Za PSŽ večeras neće igrati povređeni Orije, Kabaj i Mora.

20:10 - "Pitate me koja je razlika izmešu Murinja i Balana? Pa i jedan i drugi su ružni" - rekao je David Luiz.

20:15 - Incident pred meč. Čelsijev autobus je ispred "Parka Pričeva" imao manji udes.

20:16 - Već su počele šale na Murinjov račun. "Da li je autobus koji će parkirati ispred svog gola oštećen?"

20:24 - "Što se mene tiče, nikada nisam razmišljao da igram za PSŽ" . podgrejao je strasti pred meč Eden Azar.

20:35 - Glavni sudija meča je Čakir iz Turske.

PRVO POLUVREME:

1' - Meč je počeo

5' - Početno ispitivanje snaga na terenu.

11' - Prva velika prilika, Matudi glavom, ali Kurtoa brani. I ibrahimović je pretio, ali ništa.

25' - Čelsi kontroliše igru, ali PSŽ preti iz kontri.

30' - Fabregas loše izvodi slobodnjak.

34' - Dobra prilika za Kavanija, na mestu je Kurota!

36' - GOLLLL - 0:1 - vodi Čelsi Ivanović postiže pogodak glavom!

45' - Ibra loše gađa iz slobodnog udarca.

KRAJ PRVOG POLZVREMENA - 0:0

DRUGO POLUVREME:

46' - Bez promena u sastavima.

54' - 1:1 - GOOLLLL! - Kavani glavom na asistenciju Matuidija!

60' - Strašna šansa za PSŽ, Ibrahimović i Laveci nisu iz izglednih prilika uspeli da savladaju golmana gostiju. Kurtoa čuva Čelsi.

64' - Domaći igraju iz minuta u minut sve bolje, budi se i Ibrahimović.

81' - Kavani je ponovo u sjajnoj prilici. Urugavajac je bio tako blizu da još jednom zatrese mrežu Čelsija.

90+2' - Još jedna strašna odbrana Kurtoe, Ibrahimović je bio u šansi.

90+3' - KRAJ utakmice - 1:1!

Liga šampiona logo

90+3' - Kraj utakmice! 0:0 u Ukrajini!

90' - Sudija Maljenko je meč produžio tri minuta.

83' - Posle šuta Robena, lopta pogađa Rakitskog u ruku, sudija ostaje nem. Bejern je možda oštećen za penal.

80' - Na terenu se ne dešava gotovo ništa! Bajern je baš oprezan posle isključenja Alonsa.

74' - Levandovski menja Gecea.

70' - Badštuber ulazi u igru umesto Milera.

65' - Drugi žuti karton i isključenje za Ćabi Alonsa i 100. jubilarnom meču u Ligi šampiona.

63' - Riberi je bio u izglednoj prilici, ali se pre egzekucije našao u ofsajd poziciji.

59' - Hladno je u Ukrajini, igra se na minus šest, gotovo svi su nervozni!

PRVO POLUVREME: 0:0

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42' - Zaista tvrda utakmica, Riberi šutira sa ivece kaznenog prostora ali nema opasnosti po golmana domaćih.

35' - Strašna dominacija Bajerna što se tiče poseda lopte.

31' - Miler ponovo u šansi, u padu šutira preko gola.

25' - Rakitski pokušava, prva opasnost po gol Nojera.

11' - Velika prilika za Bajern. Miler je šutirao a defanzivci Šahjtora su iz praznog gola izvadili loptu.

5' -  Početno ispitivanje snaga na terenu.

1' - Meč je počeo!

20:35 - Utakmicu sudi Maljenko iz Španije.

20:25 - "Igramo za narod Ukrajine" - istakao je trener domaćih Lučesku.

20:16 - Šahtjor od početka decembra nije odigrao zavaničnu utakmicu.

20:10 - "Naravno da vidimo šta se dešava u Ukrajini, pa svi smo mi pre svega ljudi" - rekao je Arjen Roben.

19:58 - Za Šahtjor večeras neće igrati povređeni Stepanenko i Bernard.

19:55 - Za Bajern večeras neće igrati povređeni Martinez, Lam i Alkantara.

SASTAVI:

Šahjtor: Pjatov, Srna, Kučer, Rakitski, Ševčuk, Fred, Daglas Košta, Fernando, Aleks Teheira, Tajson, Luis Adrijano.

Bajern: Nojer, Rafinja, Alonso, Boateng, Bernat, Švajnštajger, Alaba, Miler, Roben, Gece, Riberi.