alo.rs Fudbal

IGNJOVSKI ODIGRAO CEO MEČ

Verderu bod dovoljan za opstanak u Bundesligi

Autor: Agencije | 11.05.2013 - 18:43:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Verdera iz Bremena odigrali su danas na svom terenu nerešeno 1:1 protiv ekipe Ajntrahta iz Frankfurta i tako kolo pre kraja obezbedili opstanak u Bundesligi.

Bundesliga

Bundesliga

"Zeleni" su poveli u 23. minutu preko belgijskog internacionalca Kevina de Bruina, a konačan rezultat postavio je Srđan Lakić u 51. minutu.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski odigrao je celu utakmicu za ekipu Verdera.

Preostale tri ekipe koje se bore za opstanak, Hofenhajm, Augsburg i Fortuna iz Dizeldorfa doživele su poraze.

Hofenhajm je kod kuće ubedljivo izgubio od Hamburga sa 4:1, a gosti su ovim trijumfom ostali u trci za plasman u Ligu Evrope.

Augsburg je u gostima izgubio sa 3:0 od šampiona Bajerna iz Minhena, dok je Fortuna u Dizeldorfu poražena protiv Nirnberga.

Poslednjeplasirani Grojter Firt, koji je još ranije izgubio šanse za opstanak, kod kuće je izgubio od Frajburga sa 2:1, a Nikola Djurdjić odigrao je ceo meč za domaćina.

Rezultati i strelci:
Bajern - Augzburg 3:0 (Miler 69, Šaćiri 82, Luiz Gustavo 87)
Šalke - Štutgart 1:2 (Ulrajh 90 - Ibišević 24, 66)
Bajer Leverkuzen - Hanover 3:1 (Hegeler 6, 60, Kisling 28 - Karvahal 71. autogol)
Volfzburg - Borusija Dortmund 3:3 (Perišić 14, 23, Naldo 26 - Bender 4, Rojs 82, 87)
Verder - Ajntraht 1:1 (De Bruin 23 - Lakić 51)
Hofenhajm - Hamburger 1:4 (Foland 61 - Son 18, Aogo 35, Jiraček 60, Rudnevs 88)
Majnc - Borusija Menhengladbah 2:4 (Parker 12, Ivanšic 90. penal - Hrgota 39. penal, 58, 80, Hanke 64)
Grojter Firt - Frajburg 1:2 (Cimerman 3 - Šmid 69, Kruze 78)
Fortuna - Nirnberg 1:2 (Balič 22. autogol - Mak 58, Platenhart 64)
TABELA: Bajern 88, Borusija Dortmund 66, Leverkuzen 62, Šalke 52, Frajburg 51, Ajntraht 50, Hamburg 48, itd.