Autor: Tanjug | 10.04.2013 - 11:15:00h | Komentara: 0

Vlasnik Malage šeik Abdulah Al Tani najavio je danas da će tražiti od UEFA da pokrene istragu povodom, kako je naveo, neregularnog suđenja u ekiminaciji od Borusije iz Dortmunda u četvrtfinalu Lige šampiona.

Subotić

Subotić | Foto: FoNet

"Pozivam UEFA da otvori istragu", napisao je na Tviteru Al Tani.

Trener Manuel Pelegrini takođe je okrivio nepravedne sudijske odluke za spektakularni preokret u poslednjih nekoliko minuta meča, kada je Dortmund prvo u 90. minutu izjednačio na 2:2, a potom u nadoknadi vremena trijumfovao i plasirao se u polufinale.

Televizijski snimci su pokazali da su prilikom postizanja trećeg gola, čak trojica igrača Dortmunda bila u ofsajdu. Istina, i prilikom drugog gola za Malagu, bilo je ofsajda koji sudija nije video.

"Nakon što smo poveli sa 2:1, više nije bilo suđenja", rekao je Pelegrini na konferenciji za novinare.

On je naglasio da su njegovi igrači bili "gurani i udarani laktovima".

"Ogorčeni smo ovakvim suđenjem", rekao je Pelegrini.

Napadač Malage Hoakin otišao je još dalje u kritikama sudjenja rekavši da je "sve to bio deo zavere" koju je "skovao" predsednik UEFA Mišel Platini.

"Sumnjamo da iza svega stoji Platini", rekao je Hoakin za španski radio.

On je dodao da je bilo lako realizovati ovu "zaveru".

"Mi smo Malaga, a ne Real Madrid, i zato je bilo lako da se sve to realizuje", rekao je Hoakin.

Napadač Malage Roke Santa Kruz rekao je da je njegov tim bio "na četiri minute od polufinala", koje im je, kako je rekao "oteto".

UEFA je krajem prošle godine kaznila Malagu suspenzijom sa svih evropskih takmičenja u prvoj narednoj sezoni za koju se bude kvalifikovala, zbog nepoštovanja finansijskog pravilnika UEFA, odnosno neplaćanja poreza i neisplaćivanja igrača na vreme.