alo.rs Fudbal

LAGANIH 3:0

Voša završila posao protiv Spartaksa uz evrogol Stanisavljevića! (VIDEO)

Autor: Tanjug | 16.07.2015 - 22:28:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Vojvodine savladali su večeras u Novom Sadu ekipu letonskog predstavnika Spartaksa sa 3:0, u prvoj utakmici 2. kola kvalifikakcija za ligu Evrope.

Strelci su bili Stanisavljević u 6, Mrdaković u 16. i Mickevičs (autogol) u 88. minutu.

Novosađani su gotovo sigurno završili posao u susretu sa Letoncima i na korak su od plasmana u nastavak evropskih kvalifikacija.

Dobrom i angažovanom igrom u prvom poluvremenu stekli su prednost dva gola već nakon petnaestak minuta.

Najpre je Stanisavljević doneo vođstvo iz slobodnog udarca, da bi Mrdaković obradovao oko 10.000 navijača deset minuta kasnije za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao, srpski tim je znalački čuvao prednost, koja je uvećana u završnici nespretnim autogolom protivničkog igrača Mickevičsa, nakon što je posle centaršuta petom zahvatio loptu i pogodio vlastitu mrežu.

Revanš utakmica igra se sledećeg četvrtka u Letoniji.