NIJE NEGO

Zbog Barkosovog gola poništavaju utakmicu?! (VIDEO)

Autor: P. V. | 30.10.2012 - 22:29:00h | Komentara: 0

Ernan Barkos, bivši napadač Crvene zvezde, uzburkao je strasti u brazilskom fudbalu.

pKao Maradona: Trenutak kada Barkos šalje rukom loptu u metu

Argentinac u Palmeirasu je na gostovanju Internasionalu postigao izjednačujući pogodak u 62. minutu za 2:2, ali je sudija posle nekoliko minuta natezanja i konsultacija sa pomoćnicima, odlučio da ga poništi.

Odluka je bila opravdana, jer je Ernan u stilu svog zemljaka Dijega Maradone, rukom, zatresao mrežu. Međutim, Palmeiras je uložio žalbu sa namerom da se meč poništi jer je arbitar koristio televizijski snimak da poništi pogodak, što je po propisima brazilskog saveza - zabranjeno.

Za Barkosa su, iz vremena kada je igrao u Crvenoj zvezdi, u šali govorili da je "varkos" jer se (pogrešno) verovalo da momak ne ume da igra fudbal, ali se sada ispostavilo da je pokušao da prevari sudije.