ČUDESNI

Zlatni džoker Šaponjić pogodio za finale, neka se spremi Brazil! (VIDEO)

Autor: M. Rangelov | 17.06.2015 - 12:00:00h | Komentara: 4

"Orlići" nadigrali Mali posle produžetaka - 2:1.

Od danas se neće više pričati o čuvenim Čileancima i njihovom uspehu. Od danas su u prvom planu Novozelanđani! Srbija je u finalu Mondijalita! Posle mnogo muke i velike borbe “orlići” su uspeli da savladaju Mali - 2:1 (posle produžetaka). Nakon prave drame golom rezerviste Šaponjića u 101. minuta izabranici Veljaka Paunovića obezbedili su meč za titulu prvaka sveta!
U duelu za “Zlatnu boginju” i prvo mesto na Mondijalitu “orlići” će snage odmeriti sa Brazilom (subota - 07.00)
Silovito smo ušli u meč, preko Živkovića poveli već u treće minutu. Srbija je nastavila da melje, ali lopta kao da nije htela u mrežu. Imali smo nekoliko sjajnih šansi i onda je usledila kazna za promašaje. Mali se potpuno neočekivano vratio u meč u 39. minutu.
Ovoga puta naši momci nisu dozvolili penale. Zlatna rezera, pravi džoker ove selekcije Ivan Šaponjić postigao je gol vredan finala, ogromnog uspeha i istorije.

TOK MEČA:

Bravo deco: "Orlići" su u finalu| Foto: Tanjug/ AP

Drugi produžetak:

KRAJ - Srbija je u finalu!

121' - Velika prilika za Srbiju, pogađamo prečku!

120' - Tuče Milošević sa distance, na mestu je golaman Malija.

113' - Žustri protesti igrača Malija, sudija je jedva uspeo da pokaže crveni karton Koneu.

112' - Kone dobija drugi žuti karton, Srbija će do kraja imati igrača više.

"Orlići" | Foto: Tanjug/ AP

109' - Šteta, mogli smo da overimo finale. Živković je odlično predriblao golmana, ubacio ali Šaponjić nije mogao da zahvati loptu glavom.

107' - Nova šansa za Srbiju, Živković je ukrao loptu defanzivcima Malija, prosledio do Miloševića, ali rezervista nije uspeo da šutira na pravi način.

105' - Meč je nastavlje.

Prvi produžetak:

105' - KRAJ prvog pordućetka - Srbija vodi 2:1.

101' - GOOOOLLLLLL - Ivan Šaponjić je strelac! Ubacio je Živković, Veljković je prosledio loptu glavom do mladog napadača koji odlično reaguje i trese mrežu Malija!

97' - Nema većih uzbuđenja.

90' - Počeo je prvi produžetak.

Ivan Šaponjić

Ivan Šaponjić | Foto: Tanjug/ AP

90+2' - KRAJ utakmice - 1:1.

85' - Rajković još jednom dobro interveniše.

Sergej

Sergej | Foto: Tanjug/ AP

76' - Sergej šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola.

76' - Mandić napušta teren, u igri je Stefan Milošević.

Mijat Gaćinović

Mijat Gaćinović | Foto: Tanjug/ AP

70' - Kakva bomba Gajića "iz kolena", lopta pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa..

67' - Velika šansa za Mali, ali Rajković odlično interveniše.

61' - Javnu opomenu zaradio je Maiga.

60' - Iz igre izlazi Gaćinović, na terenu je Šaponjić.

54' - Žuti karton za Miloša Veljkovića.

Sergej Milinković-Savić | Foto: Tanjug/ AP

51' - Dijara tuče iz "slobodnjaka", lopta odlazi preko gola.

46' - Prva prilika za Srbiju, Gaćinović je loše šutirao iz izgledne pozicije.

45' - Meč je nastavljen.

Predrag Rajković

Predrag Rajković | Foto: Tanjug/ AP

Saša Zdjelar

Saša Zdjelar | Foto: Tanjug/ AP

45' - KRAJ prvog poluvremena - 1:1.

42' - Rajković se iskupio za lošu intervenciju kod gola. Odličan Dijala ali još bolja odbrana našeg čuvara mreže.

39' - GOOLLLL - 1:1, Srbija je kažnjena za promašene šanse. Dobra kontra rivala i Kone sa preko 25 metara vara Rajkovića.

Nemanja Maksimović

Nemanja Maksimović | Foto: Tanjug/ AP

25' - Prvi žuti karton na meču dobija Jusuf Kone.

Staniša Mandić

Staniša Mandić | Foto: printscreen

21' - Srbija ponovo promašuje veliku priliku. Odlična akcija, Gaćinović centrira a Mandić iz izgledne situacije ne uspeva da pogodi gol.

13' - Nova prilika za "orliće", šutirao je Milinković-Savića sa oko 15 metara na prazan gol ali je Kulibali sa gol linije izbacio loptu.

6' - Još jedna lepa prilika za Srbiju, odbrana Malija uspela je da interveniše u poslednjem trenutku.

3' - GOOOOLLLLL - Početak iz snova! Andrija Živković posle greške Kulibalija i dodavanja Maksimovića trese mrežu Malija!

- Prvi finalista Mondijalita je Brazil. "Karioke" su savladale Senegal sa 5:0!

1' - Meč je počeo!

- Ajmo momci za finale:

"Orlići" | Foto: printscreen

- Velika podrška stigla je i od prvog reketa sveta Novaka Đokovića:

Novak Đoković

Novak Đoković | Foto: Twitter

SASTAVI:

SRBIJA: Rajković, Gajić, Veljković, Babić, Antonov, Zdjelar, Milinković-Savić, Maksimović, Živković, Gaćinović, Mandić.
MALI: Đ. Dijara, S Dijara, M Dijalo, J. Kone, Maiga, Samaseku, Kulibali, Dumbija, Falaje, Dijedone, Traore.

Da se ponovo radujemo: "orlići" u transu| Foto: Tanjug/ AP

“Kakvi budete danas, bićete doveka” - glasi jedna od replika koju ćuveni srpski heroj Miloš Obilić izgovara u filmu “Kosovski boj”. I možda je preterano upoređivati fudbal i boj, ali... Naši “orlići” imaju šansu da zlatnim slovima upišu svoje ime u istroriju fudbala. Do finala Svetskog prvenstva za igrače mlađe od 20 godina ostao je samo jedan korak. Mali smo već pobedili u grupi (2:0), ali daleko od toga da će se afrička selekcija predati. Možda je danas vreme da zaboravimo Čilenace i krenemo priču o Novozelanđanima.
SREĆNO "ORLIĆI"!

Ljut na  mladog napadača:  Veljko Paunović

Vodi "orliće" ka final:  Veljko Paunović

• Mirjana Vreme: 17.06.2015 12:30h

Nisu oni orlići već orlovi.Sretno momci,divno je što postojite!

• Mica Vreme: 17.06.2015 15:22h

Ovo su ORLOVI !!! Veliko hvala, od svih nas... Bodrimo vas u subotu, i ocekujemo prvo mesto! Za nas ste vec sampioni

• Milan Vreme: 18.06.2015 08:47h

Bravo Veljko, Zuile Sapo! Srce mi je puno za moje grobare. Pozz i za ostale reprezentativce! Srecno u finalu!

• pera Vreme: 18.06.2015 08:49h

A posle 1 :1 sa Nemcima nemoj neko da napada Toleta i FSS.Kvarna igra fkcz se sada jasno otkrila gde je krivica kod seniora ..kod njih samih a ne u FSS.Bravo momci.