LIDER

Zvezda gubila, pa pobedila
Srem za prvo mesto na tabeli!

Autor: Dražen Ostojić | 27.10.2012 - 20:48:00h | Komentara: 1

Fudbaleri Crvene zvezde prošli su pakao u Novom Sadu, gde ih je ugostio Donji Srem. Domaćini su na "Karađorđu" vodili sa 1:0, ali sa igračem manje nisu izdržali do kraja - 1:2 (1:1).

Luka Milivojević

Već u prvom minutu meča Sremci, koji su u svojoj premijernoj sezoni u Jelen Superligi već pobedili Partizan (2:1), zapretili su vrlo ozbiljno. Na sjajan centaršut Josimova iz kornera, Košutić je pogodio prečku. I dok je još zvonilo u ušima povratnika na gol Zvezde, Bobana Bajkovića, zatresla mu se i mreža. Brza akcija tima iz Pećinaca, izigrana je kompletna odbrana srpskog vicešampiona - 1:0, strelac Janković (2. minut).

I ko zna kakav bi konačan rezultat bio da u 22. minutu Lazar Čordašić nije udario nogom Filipa Kasalicu, koji je u tom trenutku već bio na zemlji. Sve se dogodilo samo nekoliko metara ispred sudije Nenada Đokića i Čordašić je morao u svlačionicu. Od tog trenutka na terenu postoji samo jedan tim. Maltene već u sledećm napadu crveno-beli sjajno kombinuju na sredini terena, Milijaš ostavlja povratnu za Luku Milivojevića koji milimetarski preciznim šutem sa dvadesetak metara pogađa "malu mrežicu" za poravnanje rezultata - 1:1, 25. minut.

Delije

Bakljada na istočnoj tribini i pesma iz nekoliko hiljada grla "delija" nosili su Zvezdu i u nastavku meča pa su se ređale šanse ispred Belićevog gola. Donji Srem je nekako odolevao do 72. minuta. Onda na scenu ponovo stupa junak pobede tima sa "Marakane", Luka Milivojević. Ovoga puta na povratnu Dimitrijevića, gotovo sa istog mesta i ovoga puta levom nogom, ponovo šalje bombu u levi donji ugao Belićevog gola za, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Odmah potom usledio je i sjajan kontranapad. Eli Babalj je došao u situaciju "jedan na jedan", ali je Belić ovog puta bio uspešniji. Do kraja meča vredna pomena bila je još samo poluprilika Luke Milunovića, koji je otvoren šut sa 16 metara poslao tik pored stative gola domaćih.

Ovim trijumfom Crvena zvezda je sa 25 bodova prenoćila na prvom mestu Jelen Superlige, sa utakmicom i bodom više od najvećeg rivala, Partizana.