TRIJUMFOVALI

Zvezda pobedila Jagodinu

Autor: Tanjug | 02.05.2013 - 21:15:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su na dva boda zaostatka u odnosu na Partizan, pošto su večeras kao gosti u derbiju 26. kola prvenstva Srbije savladali Jagodinu sa 3:2 (2:1).

U sjajnom ambijentu, pred više od 10.000 gledalaca viđena je odlična utakmica, sa pet golova, dva crvena kartona, golmanskih grešaka, a pre svega odličnih poteza.

zvezda

Zvezda je povela u 4. minutu kada je Brazilac Kadu Mendeš iskoristio grešku golmana Jagodinaca Igora Gondžulica. Na 2:0 povisio je Nigerijac Abiola Dauda u 25. minutu, glavom, posle centaršuta Kadua.

Jagodinci su do odlaska na odmor smanjili na 2:1, a strelac je u 39. minutu bio kapiten domaćih MIloš Stojanović. Za najboljeg strelca lige bio j eto 15. pogodak u prvenstvu.

U nastavku prvo je Jagodina izjednačila u 51. minutu golom Milana Djurića, posle neverovatno loše procene golmana crveno-belih Bobana Bajkovića, da bi već u sledećem napadu novu prednost Beogradjanima doneo Luka Milunović.

U 60. minutu Zvezda je ostala sa 10 igrača pošto je isključen Marko Vešović, ali je do kraja ipak uspela da sačuva prednost.
U poslednjim trenucima meča isključen je i fudbaler Jagodinaca Libijac Mohamed El Munir.

U drugom večerašnjem meču Vojvodina je u Novom Sadu savladala Rad sa 1:0. Jedini gol postigao je Miroslav Vulićević u 81. minutu.
Ranije večeras Partizan je na debiju trenera Vuka Rašovića savladao Radnički iz NIša sa 3:1 (1:0).

Prethodno, danas je OFK Beograd bio bolji od Radničkog iz Kragujevca sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak na meču postigao je Petar Grbić u 45. minutu.