BEZ SENZACIJE U KUPU SRBIJE

Zvezda srušila Kulu!

Autor: S. R. | 24.10.2012 - 16:50:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u Kuli savladali Hajduk sa 2:0.

Ognjen Mudrinski

Načeo domaćine: Ognjen Mudrinski | Foto: Marko Metlaš

Strelci za crveno-bele bili su Mudrinski u 40. i Dimitrijević iz jedanaesterca u 45. minutu, a valja istaći i da su Beograđani skoro celo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje, posle isključenja golmana Kirovskog u 49. minutu.

“Došli smo u Kulu sa namerom da se plasiramo u četvrtfinale Kupa, u tome smo i uspeli. Čestitam igračima na današnjoj igri, iako smo utakmicu učinili u jednom trenutku težom nego što smo očekivali posle svega viđenog u prvom poluvremenu”, rekao je trener crveno-belih Aleksandar Janković.

“Skoro čitav nastavak utakmice igrali smo sa igračem manje, ali smo iz toga uspeli da izvučemo neke pouke. Delovali smo izuzetno stabilno, i posle duže vremena nismo primili gol. To je takođe ohrabrujući podatak. Vremena nema mnogo, i već sada se okrećemo utakmici u subotu protiv Donjeg Srema”, izjavio je Zvezdin strateg.

Uspešni su bili i Vojvodina, koja je u Beogradu savladala solidni tim Čukaričkog golom Abubakara Oumarua u 52. minutu i OFK Beograd, koji je u vatrometu golova savladao Inđiju sa 3:2.
Najdramatičnije je bilo definitivno u Subotici, gde je Spartak posle 0:0 u regularnom delu, eliminisao Metalac na penale - 8:7.