DEVETO KOLO SUPER LIGE SRBIJE

Zvezda ubedljiva protiv Novog Pazara, pobeda Spartaka!

Autor: Beta | 19.10.2013 - 20:42:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Novi Pazar sa 5:1, dok je Spartak iz Subotice u Beogradu slavio protiv Voždovca sa 1:0, u utakmicama devetog kola Super lige Srbije.

Ostali bez opreme

Zvezda je u turbulentnom periodu u klubu zabeležila još jednu bitnu pobedu i tako izbila na treće mesto šampionata, dok je Novi Pazar ostao na devetom.
Strelci za Zvzedu, pred oko 6.500 ljudi, bili su kapiten Nenad Milijaš u osmom, Abiola Dauda u 20. i 45, i Dragan Mrdja u 55. i 72. minutu. Jedini gol za goste postigao je Petar Jelić u 74. minutu.
Zvezda je povela golom kapitena posle slobodnog udarca sa oko 20 metara, što je bio njegov 50. gol za crveno-bele.
Domaćin je do poluvremena postigao još dva gola. Prvo je Dauda iz peterca savladao Nemanju Supić posle dodavanja Nejca Pečninka, a potom je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao gol glavom posle kornera Milijaša.
U drugom poluvremenu Mrđa je povisio na 4:0, a u 72. je postigao svoj
drugi gol nakon solo prodora.
Novi Pazar je dva minuta kasnije smanjio posle dodavanja Uroša Nenadović do Jelića, koji je sa nekoliko metara savladao golmana Bajkovića.
Spartak je u Beogradu protiv Voždovca slavio golom Aleksandra Noskovića u 75. minutu.
Subotičani su tako došli do šestog mesta sa 13 bodova, dok je Voždovac 11. sa 10.