CRVENO-BELI SLAVILI U UŽICU

Zvezdu od titule sada deli samo jedna pobeda!

Autor: A. O. - Agencije | 10.05.2014 - 19:23:00h | Komentara: 1

Crvena Zvezda slavila je protiv Slobode u Užicu 0:2 i sada je od nove titule deli samo jedna pobeda! Ova vest obradovaće armiju navijača beogradskog tima.

Igrači Zvezde već večeras bi mogli da dodju do trofeja, pod uslovom da Partizan izgubi od Voždovca na svom terenu u meču koji počinje u 20 sati.
U suprotnom, ekipa Zvezde će u 29. kolu, ukoliko savlada OFK Beograd na svom terenu, osvojiti prvu titulu šampiona Srbije od 2007. godine.

Milijaš slavi prvi gol

Milijaš slavi prvi gol | Foto: Miloš Cvetković

Izabranici Slaviše Stojanovića danas su u Užicu ceo posao završili u prvom poluvremenu.
Već u trećem minutu Nenad Milijaš je iz slobodnog udarca sa 17 metara "probušio" loše postavljeni živi zid Slobode i savladao Dejana Rankovića.
Golman domaćih nije se proslavio ni u 40. minutu, kada ga je savladao slovenački internacionalac Nejc Pečnik slabim, ali preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.
Sloboda je u prvom poluvremenu imala dve odlične prilike za gol, ali su Galvao i Okuno bili neprecizni. Crveno-beli su u drugom poluvremenu rutinski sačuvali rezultat i došli do izuzetno važnog i vrednog trijumfa u Užicu.
Nakon ovog poraza Sloboda je pala na 14. mesto na tabeli koje vodi u baraž za opstanak u Superligi.
Današnji meč imao je i uvertiru prethodnih dana, pošto se Sloboda žalila na regularnost takmičenja u Superligi, čak pretila i neizlaskom na teren protiv crveno-belih, ali su čelni ljudi užičkog kluba na kraju odustali od te ideje.
Rezultati i strelci:
Novi Pazar - Čukarički 0:0
OFK Beograd - Napredak 2:1 (Čavrić 4, Jovanović 63 - Ndija 77)
Rad - Donji Srem 0:0
Radnički Kragujevac - Javor 3:3 (Petrović 60, Knežević 75, Adamović 90+4 - Ivelja 8, Veselinović 59, Milošković 87)
Sloboda - Crvena zvezda 0:2 (Milijaš 4, Pečnik 40)