alo.rs Košarka

TEŠKO DO POBEDE U VALJEVU

Crvena Zvezda savladala Metalac

Autor: Tanjug | 06.04.2015 - 22:54:00h | Komentara: 1

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Valjevu ekipu domaćeg Metalca sa 76:69 (22:17, 18:15, 15:20, 21:17), u preostaloj utakmici 2. kola Superlige Srbije.

Logo KK Crvena zvezda

Izabranici Dejana Radonjića zabeležili su drugu pobedu i pridružili se FMP-u i Partizanu, dok je Metalac pretrpeo prvi poraz.

Favorit je uz dosta muke došao do bodova, jer su Valjevci pružili veoma čvrst otpor i poklekli su tek u zvršnici dobre i zanimljive utakmice.

Crveno-beli su bolje otvorili meč, preko raspoloženih Marjanovića i Dangubića stekli su na poluvremenu osam poena prednosti, međutim, borbeni tim domaćina "povukao" je u nastavku i dugo držao rezultatski priključak.

Ipak, Metalac nije imao snage za preokret ponajviše zbog nepreciznog šuta. Domaćin je minut pre kraja prišao na minus dva poena, ali je kvalitetniji tim Crvene zvezde, uprkos oscilacijama u igri, bio smireniji u odlučujućim trenucima i zasluženo je došao do očekivanih bodova.
Goste su do uspeha predvodili Marjanović sa 15 i Dangubić, Mitrović i Dženkins sa po 11 poena, dok su se u ekipi Metalca istakli Jeremić sa 12 i Malešević i Ljubičić sa po 11.

Odigrano u subotu: Partizan - Mega Leks 82:68, Tamiš - Vojvodina 65:67, Konstantin - FMP 69:82.
Tabela: FMP, Crvena zvezda i Partizan 2-0, Metalac i Vojvodina 1-1, Konstantin, Tamiš i Mega Leks 0-2.
Utakmice 3. kola na programu su 6. maja, kada se sastaju FMP - Partizan, Vojvodina - Konstantin, Crvena zvezda - Tamiš i Mega Leks - Metalac.