alo.rs Košarka

RUSI SLAVILI SA PREKO 40 RAZLIKE

CSKA demolirao Partizan, Vestermanu stradalo koleno!

Autor: M. Grujić | 15.11.2013 - 18:41:00h | Komentara: 0

Košarkaši Partizana proveli su se kao “bosi po trnju” u Moskvi, gde ih je CSKA pregazio u 5. kolu Evrolige sa 88:46 (21:10, 21:8, 27:13, 19:15).

partizan

Pored izuzetno teškog poraza i jednog od najvećih u istoriji Evrolige, srpski šampion će meč pamtiti po još jednoj lošoj stvari, a to je povreda Lea Vestermana. Francuz je teško povredio koleno u devetom minutu, što je na svojstven način i označilo raspadanje Partizana.
CSKA je posle prvih 10 minuta vodio sa 21:10, na poluvreme je otišao sa prednošću 42:18, a tu se nisu zaustavili jer su na kraju treće četvrtine imali 69:31! “Armejci” su probili “+40” u poslednjih deset minuta i na kraju okončali meč sa impozantnih 88:46 uz odličnu partiju Vladimira Micova koji je postigao 15 poena i bio treći strelac ekipe.