NE IDE U EVROLIGI

I Lijetuvos bolji od
"Partizanovih beba"!

Autor: Dražen Ostojić | 25.10.2012 - 20:20:00h | Komentara: 0

Košarkaši Partizana zabeležili su i treći poraz u isto toliko odigranih mečeva u ovoj sezoni Evrolige, pa su i dalje sa Bambergom na dnu D grupe. Skalp "Partizanovim bebama" uzeo je Lijetuvos u Viljnusu - 69:61!

KK Partizan - lijetuvos

Još ne znaju za pobedu: Bogdanović i Gagić u duelu sa košarkašima Lijetuvosa u Viljnusu | Foto: Beta AP

Dobro su krenuli crno-beli, poveli sa 20:13, ali je usledila osveta domaćih. Duga serija od 14:0 omogućava Litvancima da prvu deonicu reše u svoju korist i na početku druge dominiraju sve do 27:20. Posle tačno pet i po minuta "posta", u četvrtoj minuti druge četvrtine poentirao je Musli na dodavanje Vestermana (29:22), a onda je srpski šampion prišao i na podnošljivih 33:28. Međutim, to je bilo sve od crno-belih u prvom poluvremenu. Lijetuvos je na odmoru imao devet poena viška - 31:40.

Litvanci su gotovo celu treću četvrtinu proveli u dvocifrenom vođstvu. Više puta bilo je 12 poena razlike u njihovu korist, poslednji put 55:43 u 28. minutu, nakon čega je Partizan serijom od 5:0 dao sebi šansu u poslednjih 10 minuta. Ipak, ostalo je sve na šansi, jer se meč završio sa "plus osam" u korist Lijetuvosa - 69:61.