alo.rs Košarka

PORAZ

Partizan izgubio od Olimpije!

Autor: Beta | 09.03.2014 - 19:15:00h | Komentara: 0

Košarkaši Partizana izgubili su danas u Ljubljani od Olimpije sa 66:59 (21:9, 21:16, 14:14, 10:20) u 23. kolu Jadranske lige.

Partizan sada ima 15 pobeda i osam poraza i otežao je sebi posao kada
je reč o plasmanu na fajnal-for, pošto ima samo jedan trijumf više
od Cibone i Budućnosti, ekipa koje još nisu odigrale svoje mečeve.

košarka

Partizan sada ima 15 pobeda i 8 poraza

Crno-beli su u prvih 30 minuta današnjeg meča odigrali možda i
najlošije ove sezone, pa je Olimpija sve vreme imala dvocifrenu
prednost.
Izabranici Duška Vujoševića su tek u poslednjih pet minuta zaigrali mnogo bolje i serijom 13:0 smanjili zaostatak na samo četiri poena, ali pri rezultatu 61:57 nisu uspeli da realizuju tri vezana napada.
Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Bogdan Bogdanović sa 19 poena,
Aleksandar Pavlović je ubacio 11, dok je Tarens Kinsi postigao 10 poena. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Deividas Galijus sa 20 poena.
Partizan je veoma loše počeo meč, dok je, s druge strane, Olimpija bila sigurnija u napadu. Na kraju prvih deset minuta meča domaća ekipa je stekla čak 12 poena prednosti (21:9).
Na početku druge deonice Partizan je zaigrao malo bolje i posle poena
Pavlovića i Kinsija uspeo da smanji prednost Ljubljančana na osam
poena.
Kada je izgledalo da će aktuelni šampion Jadranske lige uhvatiti priključak, usledile su dve tehničke greške.
Prvo je Nebojša Joksimović pogodio koš uz faul Dejana Muslija, koji je protestvovao kod sudija zbog čega je zaradio tehničku grešku.
Potom je trener crno-belih ušao na teren, do centra igrališta, pa je
i on dobio tehničku.
Te greške Partizana Olimpija je maksimalno iskoristila i od osam poena prednosti za manje od minuta stigla do plus 17.
Do kraja prvog poluvremena i u trećoj deonici Olimpija je bez većih
problema održavala prednost, a u jednom momentu stigla i do 19 poena
prednosti.
Pet minuta pre kraja meča, kada se činilo da je sve rešeno, Partizan je počeo da igra mnogo bolje.
Seriju je svojom trećom trojkom na utakmici započeo Bogdanović, nastavili su je Pavlović, Gagić i Kinsi.