alo.rs Košarka

PORAZ ZBOG JEDNE LOPTE

Partizan pokazao zube Barsi!

Autor: S. V. | 01.11.2012 - 22:31:00h | Komentara: 0

Još jedna hrabra predstava srpskog prvaka i još jedan poraz, ovog puta u Barseloni - 85:82! Crno-belima je ovo četvrti poraz u isto toliko odigranih kola Evrolige.

Bešiktaš - CSKA 19.00
Tabela: Barselona 4-0, CSKA 3-0, Bešiktaš 2-1, Lijetuvos Ritas 1-2, Bamberg 0-3, Partizan 0-4

Partizan je sjajno otvorio meč u prestonici Katalonije i poveo sa 7:0, a zatim i 15:7. Međutim, usledila je strašna serija domaćina od 16:0, a najzaslužniji za stvaranje prve osetljivije prednosti Barselone je Brazilac Marselinjo Uertas, koji je u prvom poluvremenu bio gotovo nepogrešiv.

Ali, i to je srpski šampion uspeo da anulira, pa se na odmor otišlo sa nerešenim ishodom - 37:37.

Najgori period utakmice Partizan je imao u trećoj četvrtini, kada je dozvolio da se razigra Huan Karlos Navaro, a iskusni bek je poveo svoj tim do dvocifrene prednosti (56:44).

košarka

Podrška "grobara" ni u Barseloni nije izostala

Tada je bilo daleko teže igrati protiv Barselone, ali ne i nemoguće.

To su potvrdili Davis Bertans sa dve i Leo Vesterman sa jednom trojkom, pa je i domaćinu tada ušla voda u uši.

Serijom 11:0 crno-beli se potpuno vraćaju u utakmicu i uvode je u dramatičnu završnicu.

Partizanu je na ruku išla i slaba realizacija penala svog bivšeg igrača Nejtana Džavaija, ali nedovoljno za totalni preokret, jer su dve ničije lopte završile u rukama Barseloninih igrača, umesto u njihovom košu.

košarka

Dragan Milosavljević pod košem Barselone

Na kraju 85:82 za Katalonce, novi poraz Partizana ali i putokaz kako treba igrati u nastavku takmičenja.

Posle četiri poraza u isto toliko kola, crno-beli naredne dve utakmice igraju na domaćem terenu protiv Bamberga i Bešiktaša i to su po svemu sudeći odlučujući dueli za plasman u drugu rundu elitnog takmičenja.