alo.rs Košarka

3:1 U FINALNOJ SERIJI ZA CRNO-BELE

Partizanu 13. titula zaredom!

Autor: S. R. | 21.06.2014 - 20:00:00h | Komentara: 4

Košarkaši Partizana osvojili su 13. titulu zaredom u domaćem šampionatu pobedom nad Crvenom zvezdom u četvrtom meču finala plej-ofa - 95:87.

Incident je, nažalost, obeležio kraj meča kada su navijači Crvene Zvezde oteli pobednički pehar crno - belima i razbili ga!

Na alo.rs ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu poslednji meč finalne serije košarkaške Superlige.

Kraj!

Dodatnih pet minuta apsolutno je pripalo Partizanu, najviše zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću koji je meč završio sa 36 poena! Partizan je slavio rezultatom 95:87.

Produžetak

72:72! Zvezda je imala sedam poena prednosti (67:60) na pet minuta pre kraja, ali je dozvolila sebi da Partizan potpuno preokrene rezultat (67:70). Ipak, trojkom Blažića Zvezda je uspela da izjednači na 72:72, a onda se Bogdanović nezgodno okliznuo, udario glavom o pod, na dvadesetak sekundi pre kraja. Zvezda je imala poslednji napad, Blažić je mogao trojkom da reši meč, ali je promašio.

pp

Trenutak kada se Bogdanović okliznuo

4. četvrtina

Neizvesnost traje i dalje. Nijedna od ekipa ne uspeva da se odlepi na više od dva poena razlike, tako da u poslednju četvrtinu se ulazi skoro egal - 52:51. U Partizanu Gagić ima problem sa greškama, napravio ih je 4, Bogdanović i Milutinov imaju po 3, dok kod Zvezde Lazić i Mitrović takođe imaju po 3.

3. četvrtina

Partizan je na odmor otišao s prednošću od +1 - 36:35. Uz Bogdanovića, probudio se i Gagić, sa 8 poena, dok je kod Zvezde u ritam ušao Dženkins, koji je trenutno najbolji šuter sa 10 poena.

2. četvrtina

Crvena zvezda je dobila prvu četvrtinu rezultatom 22:21. Bogdanović je održao crno-bele u igri sa čak 13 poena, dok je kod domaćina najraspoloženiji bio Mitrović sa 9 poena.

1. četvrtina

20.03 Utakmica je počela.

Čarls Dženkins

Čarls Dženkins i Žofri Lovernj| Foto: A. Dimitrijević

Trenutan rezultat je 2:1 za crno-bele u finalnoj seriji. Zvezda je povela sa 1:0, ali je onda Partizan vezao dve pobede i došao na korak od 13. titule zaredom. Crvena zvezda je domaćin susreta, igraće se pred punim "Pionirom", za razliku od prethodnog meča kada je Partizan bio domaćin i kada je hala bila prazna zbog suspenzije.

Na alo.rs ćete moći u tekstualnom prenosu, po četvrtinama, da ispratite ovaj duel.
  • sasa savic Vreme: 22.06.2014 12:15h

partizan i njegovi navijaci su plemstvo srbije...

• Mikele Vreme: 22.06.2014 13:09h

Čudno da ste objavili ovu vest. Pametnom dosta...

• Zašto je pehar puko!? Vreme: 22.06.2014 14:48h

Kada su ukucavali imena zaslužnih crno belih "sudija" i mafije na pehar, on je jadan puko od bruke!

• z o r a n Vreme: 22.06.2014 16:55h

Sve , sve ali toliki primitivizam i blacenje sebe da uzmes titulu pa to je jadno i bedno, i nekako zalosno..