alo.rs Košarka

TRIJUMF PROTIV KRKE

Povreda Mitrovića bacila u drugi plan pobedu Zvezde

Autor: | 30.11.2013 - 20:58:00h | Komentara: 1

Košarkaši Crvene zvezde brzo su ostavili iza sebe poraz protiv Makabija, pošto su u 10. kolu ABA lige lako došli do pobede na gostovanju Krki - 78:69 (18:14, 14:12, 25:14, 21:29). Nažalost, meč u hali “Leon Štukelj” ostao je u senci teške povrede Luke Mitrovića kojem je pri jednom doskoku “izletelo” koleno.

zvezda

Crveno-beli su od prvog minuta kontrolisali dešavanja u Sloveniji, iako im izabranici Aleksandra Džikića nisu dozvolili da se značajnije odlepe. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 32:26, ali sve je rešeno u trećoj četvrtini kada je Zvezda stekla dvocifrenu prednost i tada prelomila pitanje pobednika. Imali su Beograđani i “+20”, ali meč se završio sa prihvatljivih 78:69, uz sjajnu partiju kapitena Marka Simonovića koji je postigao 17 poena.

• Sanja Vreme: 01.12.2013 01:30h