alo.rs Košarka

PARTIZAN I ZVEZDA U FINALU KUPA

Večiti igraju za „Žućkovu levicu“!

Autor: S. V. | 09.02.2013 - 22:31:00h | Komentara: 0

Za trofej Kupa Radivoja Koraća ove sezone boriće se Partizan i Crvena zvezda! Crno-beli su u polufinalu eliminisali Mega Vizuru (87:77), a crveno-beli domaćina završnog turnira, Radnički, sa 90:64.

kup koraća

Crveno-beli su u svim segmentima igre nadvisili Kragujevčane

Zvezda je mnogo bolje ušla u polufinalni okršaj u odnosu na Kragujevčane, što se donekle može opravdati činjenicom da je domaćin bio znatno oslabljen neigranjem trojice stranaca zbog spornog pravilnika o registraciji igrača KSS.
Ali, bez obzira na to, Beograđani su odigrali zaista kvalitetnu utakmicu, držali prednost tokom celog meča, i na kraju zasluženo slavili i plasirali se u finale Kupa Radivoja Koraća.

kup koraća

Susret legendi: Dragan Tarlać, Dejan Bodiroga i Dušan Ivković

U prvom polufinalu, Partizan je opravdao ulogu favorita i savladao borbenu Mega Vizuru sa 87:77. Tim Dejana Milojevića imao je aktivan rezultat sve do pet minuta pre kraja meča, kada je branilac trofeja serijom 8:0 rešio utakmicu u svoju korist.

kup koraća

Partizan će trofej kupa braniti protiv večitog rivala

„Zadovoljan sam pobedom i plasmanom u finale kupa. Utakmica je bila teška, a Mega je odlično iskoristila to što nije imala imperativ pobede, već htela samo da pokaže svoju snagu. Namučila nas je zona 35 minuta, a odlična postavka Bobana Marjanovića psihološki je poremetila igru centara u napadu“, rekao je trener Partizana Duško Vujošević.

Veliko finale na programu je u nedelju od 21 čas.