PROŠLI DALJE

Zvezda i dalje ne zna
za poraz u Evrokupu!

Autor: Dražen Ostojić | 28.11.2012 - 22:36:00h | Komentara: 1

Košarkaši Crvene zvezde trojkom Savovića u sa zvukom sirene pobedili su na gostovanju Dinamo Sasari sa 97:94 i tako sa skorom 4:0 u H grupi Evrokupa dva kola pre kraja obezbedili drugu rundu takmičenja.

Boris Savović

Uz zvuk sirene srušio Sasari: Boris Savović | Foto: Marko Metlaš

Počelo je kako se samo poželeti može za crveno-bele. Poučeni iskustvom sa šutevima tima sa Sardinije, četa Vlade Vukoičića zaigrala je mnogo agresivniju odbranu nego u prvom meču ova dva tima pre sedam dana u "Pioniru". Prednost crveno-belih konstantno je rasla iz minuta u minut, da bi sredinom druge deonice dostigla i maksimalnih "plus 17". Međutim, domaćini kao da su tek tada počeli da igraju. Do poluvremena su smanjili na "samo" deset poena zaostatka (43:53), ali je Zvezda uspevala u nastavku igre dugo da zadrži tu prednost. Međutim, posle promašenih bacanja Skota tri minuta pre kraja kod rezultata 89:80, Italijani u narednim sekundama poravnavaju na 90:90. Od tada se igra koš za koš sve do trojke Borisa Savovića "iz kornera" samo dve sekunde pre kraja - 97:94. Međutim, Zvezda ne bi bila Zvezda kada svojim navijačima ne bi priredila završnicu za infarkt. Radivojević faulira Drejka Dinera pri šutu za tri poena, ali igrač Sasarija ne pogađa nijedno od tri slobodna bacanja i meč je završen sa tri poena viška na kontu tima sa Malog Kalemegdana.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nelson sa 20 i Rakočević sa 16 poena, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Trejvis Diner sa 21 ubačenim poenom.

Zvezda u sledećem kolu gostuje Orleanu u Francuskoj, a u slučaju trijumfa obezbediće i prvo mesto u grupi.

• Mihailo Vreme: 29.11.2012 00:58h