alo.rs Košarka

NE PRIJAJU IM HRVATI

Zvezda posle drame izgubila od Cedevite!

Autor: S. V. | 14.10.2012 - 18:40:00h | Komentara: 0

Derbi meč 4. kola ABA lige između Cedevite i Crvene zvezde pripao je Zagrepčanima posle velike drame u završnici - 68:66. Almond promašio slobodna bacanja, a Rakočević šut za produžetak.

Zvezda je sva tri poraza zabeležila na gostovanju hrvatskim ekipama

Vukoičić: Izvući pouke!
Trener Crvene zvezde Vlada Vukoičić nije bio preterano tužan posle tesnog poraza u Zagrebu.
- Mislim da je u prvom poluvremenu situacija sa smenjivanjem u vođstvu išla nama u prilog. Ne znam, međutim, šta se dogodilo na početku i kraju treće četvrtine. Nismo se predali, imali smo taj šut, ali lopta nije ušla. Nije tragedija što smo izgubili, a ja ću biti srećan ako iz ovoga izvučemo neke pouke – izjavio je strateg crveno-belih.

Utakmica u Zagrebu bila je proglašena završenom, s obzirom na to da je domaćin imao dvocifrenu prednost na samo nekoliko minuta pre kraja. Ali, Zvezdini košarkaši nisu se predavali, pre svih Rakočević i Cvetković, pa se ušlo u poslednji minut sa samo dva poena prednosti za Cedevitu (65:63).

Crveno-beli imali su napad za produžetak ili pobedu, ali je Almond fauliran vrlo brzo. Amerikanac je promašio oba bacanja, pa je domaćin u penal završnicu ušao sa dva poena prednosti.

Beograđani su i to uspeli da sustignu, Rakočević je pogodio jedan penal, namerno promašio drugi, uhvatio loptu ali nije pogodio za produžetak.

Najbolji u crveno-belom timu bio je Igor Rakočević sa 18 postignutih poena, a identičan košgeterski učinak u pobedničkoj ekipi imao je Predrag Šuput.

Zadar - Olimpija 20.30
Poredak: Igokea 4-0, Partizan 3-1, Krka 3-1, Cedevita 3-1, Budućnost 2-2, MZT 2-2, Split 2-2, Olimpija 2-1, Radnički 1-3, Solnok 1-3, Cibona 1-3, Široki 1-3, Crvena zvezda Diva 1-3, Zadar 1-2